6-04-21
Gm. Czersk. Punkty szczepień masowych – pow. chojnicki
GM. CZERSK: Podniesienie wydajności
do 1700 szczepień w ciągu miesiąca

Burmistrz Czerska uczestniczył w spotkaniu ze starostą chojnickim dotyczącym puntów szczepień masowych przeciwko koronawirusowi.


Poprosiliśmy włodarza o przybliżenie tematu w odniesieniu do gminy Czersk.

- Starosta zorganizował dwa spotkania w trybie on-line z udziałem przedstawicieli wszystkich gmin z terenu powiatu chojnickiego poświęcone tematyce szczepień.  Na ostatnim spotkaniu w dniu 2.04 ustalono, że na chwilę obecną nie zostanie utworzony żaden Punkt Szczepień Masowych w naszym powiecie. Szczepienia na terenie powiatu będą prowadzone w oparciu o istniejące Punkty Szczepień Populacyjnych podnosząc ich wydajność (w przypadku Gminy Czersk wyniesie ona 1700 szczepień/ miesiąc). Jednak Starosta Chojnicki przygotuje obiekt przy ul. Świętopełka w Chojnicach (szkoła medyczna) do urządzenia w nim PSM. Trwają rozmowy z podmiotami medycznymi na temat skompletowania obsady medycznej – informuje Wojciech Laska, naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Środowiska UM w Czersku.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.