20-02-23
Gm. Czersk. ZDJĘCIA
GM. CZERSK. Pomorski Turniej w Karate Tradycyjnym  - Wejherowo 2023. Sukcesy zawodników z Klubu Karate Inazuma

18.02.2023 r. w Wejherowie odbył się Pomorski Turniej w Karate Tradycyjnym. Było to pierwsze tegoroczne „starcie” zawodników karate z pomorza zrzeszonych w Polskim Związku Karate Tradycyjnego. Zawody były podzielone na kategorie wiekowe  i poziomy zaawansowania. Nie mogło w tych zawodach zabraknąć zawodników z Karate Klub „INAZUMA” z Czerska.

Klub reprezentowało 24 zawodników z sekcji w Karsinie i w Rytlu. To były trudne zawody – czuć było wysoki poziom zawodników z innych klubów. W zawodach wystartowało ponad 300 zawodniczek i zawodników z 14 klubów karate tradycyjnego. Nasi zawodnicy wrócili z 9 medalami oraz wywalczyli cztery punktowane 4 miejsca. Klub zajął 7 miejsce w klasyfikacji ogólnej zawodów.
W kategorii wiekowej młodzik:

Aurelia Kołodziej w KATA zajęła 1 miejsce i zdobyła złoty medal (gmina Czersk)
Aurelia Kołodziej w KUMITE zajęła 2 miejsce i zdobyła srebrny medal (gmina Czersk)
Gabriel Sledź w KATA zajął  2 miejsce i zdobył srebrny medal (gmina Czersk)
Gabriel Sledź w KUMITE zajął 1 miejsce i zdobył złoty medal (gmina Czersk)
Ksawery Dolny w KUMITE zajął 3 miejsce i zdobył brązowy medal (gmina Czersk)
Ksawery Dolny w KATA zajął 4 miejsce (gmina Czersk)
Maja Narloch w KATA zajęła 4 miejsce (gmina Karsin)

W kategorii wiekowej junior młodszy:
Wiktoria Narloch w KATA zajęła 2 miejsce i zdobyła srebrny medal (gmina Karsin)
Sebastian Hering w KATA zajął  2 miejsce i zdobył srebrny medal (gmina Karsin)
Wojciech Florek w FUKU-GO zajął 4 miejsce (gmina Karsin)

W kategorii wiekowej młodzieżowiec+senior:
Adrian Szyca w KUMITE zajął 2 miejsce i zdobył srebrny medal (gmina Czersk)

W kategorii wiekowej senior
Monika Janauis Święćkowska w KATA zajęła 1 miejsce i zdobyła złoty medal (gmina Kościerzyna)
Anna Dzodz w KATA zajęła 4 miejsce (gmina Czersk)

Duże gratulacje dla pozostałych zawodników za walkę. Podziękowania dla Okręgowego Związku Karate Tradycyjnego Gdańsku i dla Karate Klubu Wejherowo za organizację zawodów.
Podziękowania dla rodziców dzieci ćwiczących za kibicowanie i wsparcie.
Teraz czas na przygotowania zawodników do startu w kwietniowych Otwartych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym w Bytowie.

Start zawodników z sekcji w Karsinie był dofinansowany przez Gminę Karsin, natomiast z sekcji w Rytlu był dofinansowany przez Gminę Czersk. Zawodnicy dziękują za wsparcie.