12-10-21
Gm. Czersk. Policja szuka sprawców
Skakali po dachu karetki w Gutowcu podczas wizyty lekarza...

W sobotę (9.10) wieczorem ok. godz. 22.00 w miejscowości Gutowiec w gm. Czersk doszło do niecodziennego aktu wandalizmu - zniszczono karetkę z chojnickiego szpitala podczas wizyty domowej u pacjenta.

Ambulans z lekarzem (opieka nocna i świąteczna) wezwano do chorego w Gutowcu. Podczas wizyty grupa trzech osób zaczęła skakać po dachu i masce zaparkowanej na posesji karetce. Kierowca z lekarzem, którzy byli wewnątrz domu, nie mogli go opuścić ponieważ wandale celowo zastawili drzwi. Po chwili udało im się wyjść na zewnątrz, widząc to sprawcy uciekli. Wezwano na miejsce policję, która zabezpieczyła ślady i teraz szuka wandali.
Przedstawiciel chojnickiego szpitala mówi, że do tej pory nie spotkano się z podobnym czynem. Straty placówki (zniszczona karoseria) mogą wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych.

- Osoby, które mają istotne informacje o zdarzeniu, bądź sprawcach prosimy o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach pod numerem tel. 52 395 62 22 lub 112, a także można przekazać za pomocą poczty elektronicznej na adres: [email protected] - mówi Justyna Przytarska, rzecznik chojnickiej policji.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.