9-04-20
Gm. Czersk. 80 tys. zł dofinansowania
Gmina Czersk otrzymała dofinansowanie
na laptopy dla naszych uczniów

Wniosek gminy Czersk został zakwalifikowany do dofinansowania w ramach projektu Zdalna Szkoła – Wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Operatorem programu jest Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Gmina Czersk uzyskała dofinansowanie w wysokości 79 975 zł.

W ramach projektu planuje się zakupienie 35 laptopów wraz z dostępem do internetu, które trafią do szkół w gminie Czersk. Następnie zostaną udostępnione uczniom, którzy dzięki temu będą mogli realizować podstawę programową poprzez naukę zdalną w domu.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

UM w Czersku

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.