15-07-19
Gm. Czersk. 140 tys. zł za działkę

Gmina kupiła działkę pod przedszkole w Łęgu

– Bardzo się cieszymy, że ten grunt będzie przeznaczony na taki właśnie cel. Posłuży mieszkańcom, a w szczególności dzieciom – mówiła Maria Hołubecka. Pani Maria wraz z synem sprzedali Gminie Czersk działkę w Łęgu. W poniedziałek akt notarialny podpisał Burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski.

Od 22 czerwca, kiedy to sołtys Łęga poinformował burmistrza o działce na sprzedaż, sprawy związane z kupnem tej nieruchomości nabrały tempa. Już 25 czerwca Przemysław Biesek-Talewski skontaktował się z właścicielami, a 1 lipca doszło do spotkania i negocjacji. Udało się uzgodnić cenę zakupu o 20 tys. zł niższą niż początkowa. Działkę o powierzchni prawie 4,7 tys. mkw. przy ulicy Kościelnej w Łęgu, gmina nabyła za 140 tys. zł. Jeszcze przed podpisaniem aktu notarialnego zostały przeprowadzone zlecone przez urząd badania geologiczne gruntu.

– Bardzo się cieszę, że udało się nam tak sprawnie i szybko przeprowadzić tę transakcję. To początek inwestycji związanej z budową przedszkola w Łęgu – mówi Burmistrz Czerska.

W poniedziałek 15 lipca Przemysław Biesek-Talewski podpisał akt notarialny w sprawie zakupu tej nieruchomości. Swoje podpisy złożyli też Maria i Rafał Hołubeccy. – Dla nas bardzo ważne jest to, że ta działka będzie służyła gminie, mieszkańcom, a przede wszystkim dzieciom – zaznaczała sprzedająca. 

Teraz przed gminą kolejne etapy związane z budową przedszkola w Łęgu. – Wystąpimy o decyzję lokalizacyjną i ogłosimy przetarg na dokumentację projektową – mówi Przemysław Biesek-Talewski. Projekt przedszkola ma być gotowy do końca czerwca przyszłego roku. – Budynek ma być tak skonstruowany, żeby w przyszłości można było dobudować do niego żłobek – zaznacza Burmistrz Czerska.

UM Czersk

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.