25-09-18
Gm. Czersk. Opracowanie komitetu
Gmina Rytel - prezentacja

Przedstawiamy opracowanie komitetu ds istnienia gminy Rytel (zdjęcia slajdów - w galerii poniżej), które zaprezentował na wczorajszym (24.09) zebraniu sołtys Rytla Łukasz Ossowski.

Przypomnijmy, komitet działał od grudnia 2017 roku. Miał odpowiedzieć na pytanie - czy gmina Rytel może samodzielnie funkcjonować. – Tak – brzmiała odpowiedź sołtysa, który omawiał prezentację komitetu.   

Sołtys Łukasz Ossowski zapowiedział, że stosowny wniosek do ministerstwa w sprawie utworzenia gminy Rytel zostanie złożony najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. Do powstania nowego samorządu może dojść najwcześniej w 2020 roku. Usłyszeliśmy, że wniosek ma trafić bezpośrednio do MSWiA, bez konieczności przeprowadzenia konsultacji społecznych w całej gm. Czersk.   

Według założeń gmina Rytel ma dysponować rocznymi dochodami na poziomie 11 mln zł, przy 10 mln wydatków (dane nie uwzględniają środków z Programu 500+).

Opracowania komitetu poniżej.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.