30-04-19
Czersk. System będzie funkcjonował we wszystkie weekendy i dni wolne
Gmina uruchamia nocną obserwację monitoringu

Od pierwszego maja, przez cały długi weekend, w nocy przy monitorach w czerskim urzędzie będzie dyżurował pracownik. Wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa w Czersku, bo obserwujący miejski monitoring będzie w stałym kontakcie z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.


Od 1 maja w godzinach nocnych zatrudniony przez gminę pracownik będzie czuwał przy monitorach połączonych z kamerami rozmieszczonymi w Czersku. Stanisław Rajfur (na zdjęciu) kilka lat temu pracował już w urzędzie dokładnie na tym samym stanowisku.

– Nocne monitorowanie miasta na pewno wpłynie na poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców – mówi Burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski. Wszystkie wymagające tego zdarzenia będą od razu zgłaszane do dyżurnego policji.

System monitorowania miasta w godzinach nocnych zaczyna działać 1 maja. Od teraz będzie funkcjonował we wszystkie weekendy i dni wolne.

UM Czersk

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.