30-01-18
Czersk. Zobacz finałowe wyniki
I TURNIEJ WIEDZY MECZ-POL

W piątek 26 stycznia br. gościnne podwoje Liceum Ogólnokształcącego im. Wincentego Pola w Czersku miały zaszczyt powitać 10 drużyn, w skład których wchodziło po sześć najtęższych umysłów – przedstawicieli pobliskich gimnazjów – w kolejności alfabetycznej: z Bytoni, Czerska (Gimnazjum im. Jana Pawła II i Akademia Sukcesu), Kalisk, Karsina, Łęga, Osiecznej, Szlachty, Śliwic, Wiela. Zawodnikom towarzyszyli oczywiście opiekunowie, wspierając ich i duchowo, i fizycznie.

Zmagania konkursowe I Turnieju Wiedzy MECZ-POL rozpoczęły się około godziny 10. Zadaniem uczestników było rozwiązanie w ciągu 45 minut zadań z dziesięciu przedmiotów szkolnych: język polski, język angielski, język niemiecki, historia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, geografia, biologia, chemia, fizyka. Po tym czasie zawodnicy rozgrywali mecz polegający na podejmowaniu rozwiązanych zadań lub ich odbijaniu do przeciwnika, co wymagało od nich nie tylko konkretnej wiedzy, ale przede wszystkim zmysłu taktycznego. W pierwszej rundzie zmierzyły się ze sobą następujące drużyny, uzyskując imponujące niekiedy rezultaty:

  1. Akademia Sukcesu Czersk – Gimnazjum Osieczna 16 : 3
  2. Gimnazjum Czersk –  Gimnazjum Szlachta 24 : 7
  3. Gimnazjum Bytonia – Gimnazjum Kaliska 17 : 12
  4. Gimnazjum Łąg – Gimnazjum Wiele 7 : 3
  5. Gimnazjum Śliwice – Gimnazjum Karsin 5 : 4

Po krótkiej przerwie przeznaczonej na spacer po labiryncie korytarzy czerskiego liceum oraz podreperowanie sił żywotnych przy stole biesiadnym pełnym różnorakich łakoci zwycięzcy pierwszej rundy przystąpili do rozgrywek finałowych zgodnie z obowiązującymi do tej pory zasadami.

Finałowe wyniki  I MECZ-POLU prezentują się następująco:

   1. Gimnazjum Bytonia
   2. Gimnazjum Czersk
   3. Akademia Sukcesu Czersk
   4. Gimnazjum Łąg

Po rozegraniu finału wszystkim uczestnikom turnieju uroczyście wręczono pamiątkowe dyplomy. Zwycięska drużyna otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł, a laureaci drugiego i trzeciego miejsca – odpowiednio: 200 i 100 zł.

Organizator Turnieju, czyli Grono Pedagogiczne LO w Czersku, gratuluje wiedzy zwycięzcom, a także dziękuje za przyjęcie zaproszenia wszystkim zaprzyjaźnionym gimnazjom oraz reprezentującym je drużynom wraz z opiekunami. Słowa podziękowania kieruje również do licealistów – za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tak skomplikowanej logistycznie imprezy międzyszkolnej.

Szczególne podziękowania należą się sponsorom nagród: Firmie Transportowej Wojciecha Kobierowskiego z Malachina, Kancelarii Prawniczej Krzysztofa Szpręgi z Czerska, rodzicom: p. Hannie Macholi-Groth i p. Piotrowi Knitterowi oraz nauczycielom LO.

mat. LO Czersk

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.