7-05-19
Region.  Relacja
I Zawody Łucznicze
Field by SŁuP Czarna Woda 27-04-2019


W sobotę 27 kwietnia br., na terenie leśnym przyległym do osady Kocia Góra niedaleko Czarnej Wody, dzięki wsparciu władz samorządowych oraz lokalnych darczyńców, odbyły się I Zawody Łucznicze w formule field w województwie Pomorskim, organizowane przez Stowarzyszenie Łuczników Pomorza "SŁuP".

Przed zawodami była chwila na spotkanie ze "starymi" znajomymi oraz na zawarcie nowych znajomości, a wszystko przy stołach uginających się od pysznych ciast. Następnie przyszedł czas na oficjalne powitanie, podział na grupy i rozpoczęcie zawodów przy akompaniamencie rogu myśliwskiego.

Mimo nie do końca sprzyjającej aury, ostatecznie w zawodach wzięło udział 119 zawodników, z których każdy miał do pokonania około 4 km trasy i oddania 3 strzałów do każdego z 24 celów, różnej wielkości i rozmieszczonych na różnych dystansach. Trasa była bardzo urozmaicona i przebiegała, w pobliżu urokliwej rzeki Wdy, były więc strzały bardzo dalekie, jak i takie gdzie należało się wykazać umiejętnościami ekwilibrystyki.

Można było zobaczyć łuczników rywalizujących w różnych kategoriach zarówno wiekowych jak i sprzętowych, począwszy od łuczników tradycyjnych po sportowych z całej Polski, dla osób odwiedzających zawody którzy nie chcieli poprzestać jednie na biernym obserwowaniu, czekali łucznicy którzy opowiadali o łucznictwie, a także udzielali wsparcia przy pierwszych próbach strzelania z łuku.

Po zakończonych zawodach na zawodników czekał zasłużony ciepły posiłek oraz losowanie nagród w oczekiwaniu na podanie wyników rywalizacji, a po wszystkim już wspólne przeżywanie wrażeń z trasy przy ognisku.

Henryk Andrzejewski
Vice-prezes Stowarzyszenia
Łuczników Pomorza "SŁuP"

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.