28-02-18
Region. W zawodach brały udział również osoby z terenu Gminy Czersk
II Śliwicka Dyszka najlepszą imprezą w Polsce

Zorganizowana w ubiegłym roku impreza biegowa w sąsiedniej Gminie Śliwice pn.  „II Śliwicka Dyszka” zdobyła aż pięć laurów w plebiscycie Złoty Bieg MaratonówPolskich.pl. Bieg jako jedyny otrzymał ocenę 100 procent. W zawodach brały udział również osoby z terenu Gminy Czersk.

Warto tutaj podkreślić, że w ubiegłym roku bieg został uznany między innymi najlepszą imprezą debiutującą w Polsce. Natomiast w tym roku otrzymał pięć najwyższych laurów w kategoriach, do których nominowany był przez samego redaktora naczelnego Maratonów Polskich.

Najwyższą ocenę otrzymał w kategoriach biegów:

- najlepsza impreza biegowa na 10 km w Polsce,

- bieg na 10 km, w którym brało udział od 200 do 500 zawodników,

- bieg na 10 km w miejscowościach poniżej 5 tys. mieszkańców,

- bieg na 10 km organizowany przez stowarzyszenia,

- najlepszy bieg na 10 km w województwie kujawsko-pomorskim.

Wyróżnienia są bardzo cenne, gdyż przyznali je sami biegacze, a na dodatek żeby zagłosować trzeba było uczestniczyć w tym biegu.

Stowarzyszenie Biegające Śliwice bardzo dziękuje wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację tej imprezy biegowej, a w szczególności pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Śliwicach, strażakom, wolontariuszom i wszystkim dobrym „duszkom”. Szczególne podziękowania należą się też sponsorom i partnerom biegu, a przede wszystkim biegaczom, bo to ich satysfakcja jest najważniejszą nagrodą.

Już dzisiaj zapraszamy na III Śliwicką Dyszkę, która odbędzie się 18 sierpnia 2018 roku.

Stowarzyszenie Biegające Śliwice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.