20-06-20
Gm. Czersk. W akcji wykorzystano łodzie, drony i psy tropiące
Intensywne poszukiwania zaginionego 83-latka z Rytla

Trzecią dobę policjanci poszukują zaginionego Józefa Grzelaka z Rytla.

Mężczyzna w czwartek (18.06.br) wyszedł z domu z psem koloru brązowego i do tej pory nie powrócił do miejsca zamieszkania. Mężczyzna ubrany był w spodenki typu bermudy koloru szarego oraz koszulę w paski beżowo-białe.

W okolicach Rytla jak i w samej wsi prowadzono działania zarówno z lądu, powietrza jak i wody. Działania prowadzono na szeroką skalę. W Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach ogłoszony został alarm dla funkcjonariuszy. W poszukiwaniach wzięli udział policjanci z różnych wydziałów. Wspomagani byli przez strażaków ochotników, specjalną grupę poszukiwawczą oraz mieszkańców wsi. Do działań wykorzystywane były drony oraz łodzie z których policjanci i strażacy sprawdzali nabrzeża zarówno kanału jak i rzeki Brdy. Mundurowych wspomagały w działaniach także psy patrolowo-tropiące wraz z przewodnikami. Linia brzegowa została sprawdzona przez patrole piesze oraz na kładach. Policjanci przeczesywali drogi i dukty z lewej i prawej strony kanału, aż po Fojutowo i miejscowość Brda. Sprawdzona została także prawa strona rzeki w kierunku Żukowa. Mundurowi idąc tylarierą sprawdzali okolice nabrzeży rzeki i kanału na trasie Rytel-Uboga, a ostatecznie skupili się na części leśnej w obrębie Karolewa, gdzie ostatnio prawdopodobnie był widziany zaginiony.

Dziś (20.06) ok. godz. 10.00 ponownie została wznowiona akcja poszukiwawcza. Bierze w niej udział grupa ok. 100 osób (zdjęcia poniżej) złożona z policjantów i mieszkańców. Dodatkowo teren jest sprawdzany z powietrza za pomocą motolotni, którą lata Józef Koziczkowski, strażak z OSP Karsin.

Policjanci zwracają się z apelem- w przypadku zauważenia poszukiwanego mężczyzny lub posiadania informacji, gdzie zaginiony może przebywać, prosimy o natychmiastowy kontakt z  najbliższą jednostką Policji.

KPP Chojnice

Zobacz również – wizerunek pana Józefa i numery kontaktowe do policji - TUTAJ

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.