5-06-19
Czersk. Radny chce się dowiedzieć - "czy burmistrz nadal nie będzie przestrzegał utrwalonej tradycji i jednocześnie zapisów uchwały"
Interpelacja radnego Daniela Szpręgi
dotycząca insygniów


Publikujemy interpelację radnego Daniela Szpręgi dotyczącą insygniów burmistrza Czerska.

„W związku z faktem, że Pan burmistrz podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Czersku udzielił wg mojej oceny dość kontrowersyjnej odpowiedzi na moje zapytanie dotyczące niezakładania insygniów władzy w postaci wykonanego 20 lat temu srebrnego łańcucha, którego ogniwa przybierają kształt liści dębu, uwieńczonego tarczą herbową w tym samym kolorze, której elementy stanowią herb Gminy Czersk, dwa podtrzymujące tarczę orły, połączone emblematem z napisem „Burmistrz Czerska” – postanowiłem wystąpić do burmistrza z interpelacją. Chciałbym uzyskać odpowiedź m.in. na pytanie czy burmistrz nadal nie będzie przestrzegał utrwalonej tradycji i jednocześnie zapisów uchwały z 30.06.1999 r. zobowiązującej włodarza do zakładania insygniów na każdej sesji oraz w trakcie obchodów uroczystości, rocznicy i świat  państwowych oraz lokalnych – pisze do redakcji radny Daniel Szpręga (interpelacja radnego poniżej).

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.