„J@ W INTERNECIE” 

Naucz się korzystać z możliwości Internetu!

Burmistrz Czerska, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Łąg oraz Aktywna Dwójka – Stowarzyszenie „Barka” zapraszają do udziału w szkoleniach komputerowych - „J@ w Internecie” w ramach działania 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, którego operatorem jest Fundacja Legalna Kultura. 

Projekt skierowany jest do mieszkańców
miasta i gminy Czersk, którzy ukończyli 25 lat.
 

  Tematy do wyboru:  

-  „Rodzic w internecie” 

Moduł skierowany do rodziców i opiekunów, poświęcony przygotowaniu rodzica do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego korzystania z sieci i reagowania na sytuacje zagrożenia. Rodzic/opiekun nauczy się także korzystać m.in. z podstawowych usług e-administracji dedykowanych rodzinom takich, jak Rodzina 500+ czy Karta Dużej Rodziny. 

- „Mój biznes w sieci” 

Moduł przeznaczony jest przede wszystkim dla osób przygotowujących się do  otwarcia  własnego  biznesu.  Uczestnik  nauczy  się  jak  może  wykorzystać  zasoby internetu,  aby  podnieść  skuteczność  działania  w  ramach  poszczególnych  funkcji biznesowych (komunikacja, marketing, zaopatrzenie, finanse itp.). W szczególności pozna dedykowane dla biznesu usługi e-administracji. 

-  „Moje finanse i transakcje w sieci” 

Moduł przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać  skutecznie  sprawy  prywatne,  biznesowe,  finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik będzie potrafił  wykorzystując  sieć zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż, płacić podatki oraz nauczy się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji m.in. wnioskując o zaświadczenia, świadczenia czy też występując o dowód osobisty. 

- „Działam w sieciach społecznościowych”  

Moduł przeznaczony jest dla osób, które chcą poznać sposób funkcjonowania sieci społecznościowych oraz wykorzystać je w działalności na  rzecz  swojej  społeczności  lokalnej  lub  prywatnie.  Uczestnicy po zakończeniu szkolenia nabędą umiejętności pozwalające na bezpieczne poruszanie się w świecie sieci społecznościach, w tym m.in nauczą się nawiązywać i kontynuować swoje znajomości, kształtować swój wizerunek, wykorzystywać i dzielić się swą twórczością. Ponadto nauczą się jak  korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego. 

-  „Tworzę własną stronę internetową (blog)” 

Moduł przeznaczony jest dla osób, które chciałyby mieć swoje miejsce w sieci w postaci własnej strony internetowej lub blogu. Uczestnicy po zakończeniu szkolenia nabędą podstawowe umiejętności pozwalające im stworzyć takie miejsce,  zarządzać nim, opracowywać i dodawać do niego treści (słowne, graficzne, muzyczne, filmowe), z uwzględnieniem ich ochrony na gruncie prawa autorskiego, monitorować wykorzystując mechanizmy analityki internetowej, rozpowszechniać oraz zrozumieć, jakie sprawy formalne trzeba załatwić. 

-  „Rolnik w sieci” 

Moduł przeznaczony jest przede wszystkim dla rolników, którzy na szkoleniu dowiedzą się gdzie i jakie przydatne informacje, aplikacje i e-usługi mogą znaleźć w sieci, jak z nich bezpiecznie korzystać, jak regulować swoje rachunki bez konieczności odwiedzania placówki bankowej czy urzędu. W ramach nauki pozyskiwania informacji z sieci uczestnicy szkolenia zapoznają się z najpopularniejszymi  portalami rolniczymi  (np.  farmer.pl,  gospodarz.pl,  topagrar.pl,  ppr.pl,  tygodnik-rolniczy.pl,  wrp.pl, gieldarolna.pl), dedykowanymi forami wymiany informacji rolniczych (np. rolnik-forum.pl, fpr.com.pl) oraz portalami   meteorologicznymi (np.   pogodynka.pl,   agropogoda.pl). Ponadto nauczą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji, Geoportalu (geoportal.gov.pl), rozliczeń podatkowych online (e-płatności i e-deklaracje), usług online dla ubezpieczonych w KRUS (portal eKRUS.gov.pl), ARiMR, ARR/ANR/ODR – docelowo KOWR oraz GIW/GIS/PIORIN/GIJHARS –docelowo PIBŻ.

I rekrutacja  trwać będzie do 09.12.2018 r.

Ilość miejsc ograniczona! Nie czekaj, zgłoś się! 

Szkolenia realizowane będą od grudnia 2018 roku do maja 2019 roku na terenie gminy Czersk.   

Szczegółowy harmonogram oraz miejsca realizacji zajęć zostaną podane po zakończeniu rekrutacji, ponieważ organizatorzy chcą jak najlepiej dostosować miejsce i czas zajęć do potrzeb uczestników. 

Szkolenia są całkowicie bezpłatne. 

Format szkoleń: 12 godzin rozdzielone na 2 dni, w trybie piątek-sobota lub sobota-niedziela. 

W ramach projektu uczestnikowi szkolenia zapewniony będzie posiłek oraz woda, kawa, herbata.

Formularze zgłoszeniowe dostępne są:  

online: https://goo.gl/forms/dsZIU7vRCAK0jVJy2 

- w Urzędzie Miejskim w Czersku, 

- w Szkole Podstawowej w Łęgu,  

- w Szkole Podstawowej nr 2 w Czersku,  

- na stronie internetowej: http://czersk.pl/kategoria/dla-mieszkanca/j-w-internecie/

Więcej informacji: 

-  poprzez kontakt e-mail: [email protected]

-  Facebook: https://fb.me/jawinternecieczersk 

- udzielą pracownicy Biura Funduszy Urzędu Miejskiego w Czersku pod numerem telefonu: 52 395 48 56,

-  udzieli Koordynator projektu z ramienia Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Łąg  pod numerem telefonu: 500 218 147. 

 





Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.