23-12-20
Gm. Czersk. KOMUNIKAT, badanie wody
Jakość wody z wodociągu Łąg

Publikujemy komunikat ZUK w Czersku w sprawie jakości wody z wodociągu w Łęgu oraz wyniki badania wody z punktu zgodności Lipki Górne – Przedszkole (poniżej)

„Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chojnicach
informuje, że w badaniach jakości wody z wodociągu Łąg zaopatrującego miejscowości: Łąg, Łąg Kolonia, Złe Mięso, Wądoły, Stare Prusy, Nowe Prusy , Zawada, Gotelp, Leśnictwo Juńcza, Stara Juńcza , Kamionka, Lipki Dolne, Lipki Górne, Pustki, Kęsza, Przyjaźnia, Szałamaje, Nowa Juńcza, stwierdzono podwyższoną wartość parametru ogólna liczba bakterii w 22ºC. Mikroorganizmy te nie stwarzają istotnego zagrożenia zdrowia dla konsumentów. Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z rozporządzeniem MZ z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. poz. 2294).

Uwaga: wodę przeznaczoną do spożycia i przygotowania posiłków dla niemowląt i dzieci do lat 2, oraz osób ze znacznie obniżoną odpornością (np. transplantacje, chemioterapia, chorych na AIDS) należy gotować przez  minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.”


(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.