27-07-19
Czersk. Wśród rękodzieła dominował haft kaszubski i borowiacki, rzeźba i malarstwo, szydełko, wyroby z wikliny, ceramika oraz biżuteria
Jarmark Trzech Kultur w Czersku

26 lipca (piątek) odbył się po raz jedenasty Jarmark Trzech Kultur. Jest to coroczna impreza organizowana w Czersku, której głównym celem jest umożliwienie zakupu tradycyjnych wyrobów artystów ludowych jak i przybliżenie kultury i tradycji Borów Tucholskich, Kaszub oraz Kociewia.

Na Jarmarku gościli stali bywalcy oraz nowi wystawcy, którzy zakochali się w naszym małym, ale jakże uroczym miasteczku. Na pięknie przygotowanych kramach mieszkańcy Czerska i okolic, ale także turyści mieli możliwość zakupu swojskiego chleba, serów oraz wędzonych wędlin. Wśród rękodzieła dominował haft kaszubski i borowiacki, rzeźba i malarstwo, szydełko, wyroby z wikliny, ceramika oraz biżuteria.

Organizatorzy, czyli Ośrodek Kultury w Czersku oraz Centrum Informacji Turystycznej wszystkim wystawcom serdecznie dziękują za przybycie, pracochłonność oraz pomysłowość włożoną w wykonanie prezentowanych rękodzieł. Życzymy wielu sukcesów oraz nieustającej kreatywności.

Do zobaczenia za rok!

Monika Nowak
CIT w Czersku

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.