30-04-19
Czersk. Zacznie pracę w najbliższych dniach 
Jest nowa dyrektor SP ZOZ w Czersku

Hanna Jasińska (na zdjęciu) wygrała konkurs na dyrektora ośrodka zdrowia w Czersku. Kierowanie placówką ma rozpocząć w najbliższych dniach. Ma duże doświadczenie w pracy w służbie zdrowia i kierunkowe wykształcenie. Zajmowała się między innymi podnoszeniem jakości świadczonych usług medycznych.

W konkursie na to stanowisko, na etapie rozmów kwalifikacyjnych, udział brały dwie osoby. Komisja zarekomendowała Burmistrzowi Czerska kandydaturę Hanny Jasińskiej, a Przemysław Biesek-Talewski tą rekomendację zaakceptował.

Hanna Jasińska ma bardzo duże doświadczenie w pracy w służbie zdrowia. Przez ostatnie dwa lata pełniła funkcję Naczelnej Pielęgniarki w Kociewskim Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim. Kierowała tam dużym zespołem ludzi składającym się między innymi z pielęgniarek i położnych. W tym czasie, w tej samej placówce, była też Pełnomocnikiem Zarządu ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania oraz Akredytacji. Zajmowała się między innymi inicjowaniem i koordynowaniem przedsięwzięć związanych z podnoszeniem jakości usług medycznych.

W latach 2004 – 2017 Hanna Jasińska była Kierownikiem Działu Marketingu i Jakości w Szpitalu Specjalistycznym w Chojnicach. Tu też zajmowała się między innymi podnoszeniem jakości świadczonych usług.

Nowa szefowa SP ZOZ w Czersku zna także problemy codziennej pracy w służbie zdrowia, bo przez pięć lat była pielęgniarką na oddziale dziecięcym i w stacji dializ.

Hanna Jasińska swoją edukację zaczęła w Liceum Medyczno-Pielęgniarskim w Bydgoszczy. Skończyła studia I stopnia z zakresu zarządzania i marketingu i II stopnia na kierunku ekonomia. W swoim CV ma też studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu – Zintegrowane Systemy Zarządzania, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile – pielęgniarstwo, na Uniwersytecie Warszawskim – zarządzanie ryzykiem w opiece zdrowotnej oraz w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie – zarządzanie projektami.

– Podczas postępowania konkursowego Pani Hanna wykazała się dużą wiedzą w zakresie ochrony zdrowia i bardzo ciekawą koncepcją funkcjonowania naszej placówki – mówi przewodnicząca komisji konkursowej Zastępca Burmistrza Czerska Bogumiła Ropińska. Nowa szefowa SP ZOZ-u zacznie pracę w najbliższych dniach. Będzie zarabiała 9 700 zł brutto miesięcznie – tyle samo, co jej poprzednik na tym stanowisku.

UM Czersk

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.