1-04-20
Powiat chojnicki. Propozycja burmistrza - Ośrodek Wypoczynkowy Rejs w Charzykowach
Jest odpowiedź wojewody odnośnie kwarantanny w bursie

Wspólna łazienka i ubikacja, brak jakiegokolwiek regulaminu oraz przedmiotów podstawowej potrzeby – tak wyglądało odbywanie kwarantanny w jednym z chojnickich internatów.

Przypomnijmy, o sprawie zrobiło się głośno, kiedy media społecznościowe obiegła informacja, w której opisano doświadczenia pary mieszkańców Chojnic odbywających 14 dniową kwarantannę w tutejszej bursie (miejsce przygotowane dla mieszkańców pow. chojnickiego). Razem z nimi przebywało tam ponad 20 innych osób. O bulwersującej sprawie napisaliśmy - tutaj.

Również na opisane warunki nie pozostał obojętny burmistrz Arseniusz Finster, który zwrócił się z prośbą do wojewody pomorskiego a zarazem postulatem, aby zmienić w Chojnicach miejsce kwarantanny z bursy szkolnej na Ośrodek Wypoczynkowy Rejs w Charzykowach. Zdaniem burmistrza, bursa nie zapewnia dobrych warunków dla osób przebywających na kwarantannie i nie jest miejscem bezpiecznym z tego względu, że przebywają tam również osoby zdrowe.

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź ze strony Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku. -  Odbyłem rozmowę z wojewodą Dariuszem Drelichem, który wstępnie zaakceptował nowe miejsce do odbywania kwarantanny. Na tę chwilę kwarantanny w Powiatowej Bursie Szkolnej będą dokończone, przy jednoczesnym włączaniu nowych miejsc do ich odbywania - mówi Arseniusz Finster. - To dobra wiadomość dla nas wszystkich.

(red.). Fot. Rmak

Chojnicka bursa.

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.