10-04-20
Gm. Czersk. ZDJĘCIA
Jeszcze przed świętami sprzęty trafiły
do naszych mieszkańców

Zimą miasto Czersk zostało uznane za najlepiej rozświetlone w województwie pomorskim. Nagrodą w tym konkursie był sprzęt gospodarstwa domowego o wartości 10 tys. zł. Dziś urządzenia trafiły do najbardziej potrzebujących mieszkańców (zdjęcia - poniżej).

Jednymi z beneficjentów pomocy są Tadeusz Grada i jego niepełnosprawna córka Brygida Hoppe. – Bardzo się cieszę. Nie spodziewałem się takiego prezentu na święta. My od dłuższego czasu nie mieliśmy lodówki w ogóle – mówi mieszkaniec Czerska.

W sumie do rodzin z gminy Czersk trafiło 19 urządzeń za 10 tys. zł. To lodówki, pralki, kuchenki, blendery czy zmywarka. Każdy otrzymał „prezent” przed świętami. Rodziny objęte pomocą zostały wytypowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, a rozwózką sprzętów zajęła się Administracja Zasobów Komunalnych.

Zimą gmina Czersk została laureatem programu „Świetlna stolica Polski”. Bardzo duża w tym zasługa naszego mieszkańca Andrzeja Nierzwickiego, który zgłosił nasz samorząd do tego konkursu. – Jeszcze raz bardzo dziękuję panu Andrzejowi i wszystkim, który poświęcili swój czas i głosowali na Czersk w tym plebiscycie – mówi burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski.

W akcji „Świetlna stolica Polski” głównym sponsorem była firma Energa S.A., a patronem medialnym Super Express. 

UM w Czersku

Zobacz również:
Czytelnik zgłosił iluminacje w Czersku do PLEBISCYTU MIAST „Świetlna Stolica Polski” - konkursMateriały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.