29-08-18
Czersk. Na przetargu wylicytowano cenę 404 tys. 500 zł
Kamienicą w centrum Czerska
była zainteresowana tylko jedna osoba

We wtorek 21 sierpnia br. odbył się przetarg ustny na sprzedaż kamienicy w centrum Czerska. Przypomnijmy, obiekt zlokalizowany jest naprzeciwko urzędu miejskiego, mieści się w nim kilka mieszkań komunalnych, jedno należące do prywatnej osoby (parter) oraz lokal użytkowy, którym dysponuje AZK w Czersku.

Burmistrz zdecydowała, że nieruchomość (część gminy) zostanie wystawiona na sprzedaż. Tłumaczyła, że remont obiektu jest nieopłacalny.

Z ogłoszenia, które jest wywieszone na tablicy w Urzędzie Miejskim w Czersku dowiadujemy się teraz, że w przetargu wzięła udział tylko jedna osoba – osoba prywatna, która zaoferowała za udziały gminy w kamienicy kwotę 404 tys. 500 zł. Jeżeli oferent nie wycofa się, to w ciągu 30 dni - licząc od zakończenia przetargu - zostanie z nim podpisany akt notarialny.

Przypomnijmy, list otwarty do radnych w sprawie wstrzymania sprzedaży obiektu wystosował Roman Lipski, który apelował, aby nieruchomość pozostała na potrzeby gminy i urzędu (np. wydziału komunikacji, komórki urzędu skarbowego) – zobacz treść listu TUTAJ.

(red)


Kamienica zlokalizowana jest w centrum Czerska, naprzeciwko urzędu miejskiego.

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.