16-05-23
Czersk. ZDJĘCIA
Karate Klub INAZUMA z Czerska 3 w klasyfikacji medalowej w renomowanym turnieju Baltic Cup - wywalczono 17 medali

W sobotę 13.05.2023 r. w Akademickim Centrum Sportowym Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbył się XIII Baltic  Cup – ogólnopolski turniej karate tradycyjnego. W zawodach tych wzięło udział ponad 320 zawodników z 17 klubów z pomorza i innych regionów Polski. Zawody te były podzielone na poziomy zaawansowania i grupy wiekowe. W zawodach tych wystartowało 20 zawodników z Karate Klubu Inazuma z Czerska  z sekcji w Rytlu i w Karsinie. Zawodnicy czerskiego klubu zdobyli razem 17 medali - 7 złotych, 7 srebrnych i 3 brązowe oraz wywalczyli 6 punktowanych 4 miejsc.

W klasyfikacji medalowej klub zajął 3 miejsce na 17 klubów!

- Aurelia Kołodziej - zdobywczyni złotego i srebrnego medalu,
- Nikodem Jarząbek zdobywca dwóch złotych i srebrnego medalu.

Gabriel Sledź z Rytla dodatkowo został najlepszym zawodnikiem turnieju w grupie młodzik, za co otrzymał puchar ufundowany przez prezydenta miasta Gdynia.

Zawody te zostały objęte patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Podziękowania dla Karate Klubu Gdynia i Okręgowego Związku Karate Tradycyjnego Gdańsku za organizację zawodów. Podziękowania dla rodziców dzieci ćwiczących za kibicowanie i wsparcie. Teraz czas na Mistrzostwa Polski w Lublinie gdzie zakwalifikowało się 4 zawodników klubu.
Start zawodników z sekcji w Karsinie był dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Kościerzynie, natomiast z sekcję w Rytlu wspiera Gmina Czersk.

Klub przez wiele lat jest również wspierany przez Gminę Karsin. Zawodnicy dziękują za wsparcie.