15-10-18
Czersk. Kolejna interwencja, jest deklaracja
Kasa będzie działać, jest stanowisko spółki

Kasa biletowa na dworcu PKP w Czersku miała działać jeszcze kilka dni, być może do końca bieżącego miesiąca. Takie było stanowisko Przewozów Regionalnych w Gdyni.

Pierwotnie miała być zamknięta już 10 października, jednak po ukazaniu się artykułu w portalu wizjalokalna.pl (zobacz) sprawą zainteresował się poseł Aleksander Mrówczyński, który rozmawiał z prezesem Przewozów Regionalnych w Warszawie. Interweniował też w ministerstwie. Z kolei poseł Stanisław Lamczyk przeprowadził rozmowę z dyrektorem oddziału spółki w Gdyni. Sprawą zainteresowali się też samorządowcy.

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Czersku zostanie przyjęty i wystosowany specjalny apel w sprawie funkcjonowania miejscowej kasy biletowej na dworcu PKP – zobacz projekt APELU – TUTAJ.

Kasa ma działać, jest deklaracja prezesa
Niedawno poseł Aleksander Mrówczyński przyjechał do Czerska. Osobiście, na miejscu zapoznał się z sytuacją i zapowiedział kolejną interwencję. Wczoraj (16.10) uzyskał informację od prezesa PR w Warszawie, który oznajmił, że kasa w Czersku będzie działać.

- Kasa biletowa w Czersku będzie funkcjonowała do dnia rozpoczęcia jej obsługi przez nowego agenta, tj. do 23.10. Podjęliśmy już współpracę z agentem, który będzie prowadził kasę biletową od 24.10. Obecnie trwają negocjacje związane z najmem lokalu, które agent prowadzi z Urzędem Miejskim w Czersku.  Przypominam, że bilety na pociągi POLREGIO można również zakupić m.in. poprzez internetowe platformy e-podróżnik.pl, bilkom.pl, koleo.pl, biletyregionalne.pl i poprzez aplikacje mobilne e-podróżnik, KOLEO i SkyCash – informuje Dominik Lebda, Rzecznik Prasowy Przewozy Regionalne sp. z o.o.

(red)

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.