31-03-20
Czersk. Wartość obu zadań to kwota 1,1 mln zł
Kaszubska i Stolarska w trakcie budowy

We wtorek burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski przyglądał się postępowi prac na budowanych ulicach. Na Kaszubskiej prace są już mocno zaawansowane, a na Stolarskiej rozpoczęły się dzisiaj.

Na części ulicy Kaszubskiej w Czersku obecnie układana jest nawierzchnia ciągów pieszych, a następnie firma budowlana rozpocznie wykonywanie nawierzchni jezdni z kostki brukowej betonowej. Przypomnijmy, że inwestycja otrzymała dofinasowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Wykonawcą jest firma Marbruk z Charzyków. W ramach tego zadania przebudowywana jest również ulica Stolarska w Czersku. Wartość obu zadań to kwota 1,1 mln zł. Prace zgodnie z umową powinny się zakończyć do połowy września.

Dziś rozpoczęły się roboty na wspomnianej ulicy Stolarskiej. Na początku układana jest linia kablowa pod oświetlenie uliczne – kolejny jego etap.

UM w Czersku

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.