8-06-21
Czersk. Trzeba czekać do września
Kiedy remont odcinka ul. Szkolnej i 21 Lutego?

Oddala się perspektywa tegorocznego remontu odcinka ul. Szkolnej i 21 Lutego (od Domu Kultury do skrzyżowania z ul. Tucholską).

Przypomnijmy, w ubiegłym roku podczas wizyty w Czersku - wicemarszałka Leszka Bonny oraz dyrektora ZDW Grzegorza Stachowiaka - ustalono, że w/w zadanie zostanie wykonane właśnie w 2021 roku – zobacz artykuł, ZDJĘCIA z wizyty, informację o szacunkowych kosztach - TUTAJ.
Niedawno w samorządzie wojewódzkim podejmowano decyzje w sprawie przekazywania środków na remonty traktów, jednak w zestawieniu nie ujęto wspomnianej Szkolnej oraz 21 Lutego.

Czy jest jeszcze szansa na remont w bieżącym roku?

Wicemarszałek Leszek Bonna twierdzi że, tak, bo we wrześniu na sesji ma być podejmowana kwestia zasilenia budżetu ZDW dodatkowymi funduszami. Być może wtedy uda się zabezpieczyć pieniądze na modernizację (metodą dużej łaty) sfatygowanego odcinka DW 237 biegnącego przez Czersk. Włodarz przyznaje, że obietnica została złożona, ale niestety wzrosły ceny za remonty nawierzchni stąd w pierwszym rozdaniu nie wystarczyło pieniędzy na Czersk.  Zaznacza przy okazji, że gmina Czersk w ostatnim czasie otrzymała od samorządu wojewódzkiego sporo środków na inne zadania.

- W ubiegłym roku podczas pobytu w Czersku wicemarszałek Województwa Pomorskiego Leszek Bona zapewniał, że pierwszy etap modernizacji DW237 (od Domu Kultury do skrzyżowania z ul. Tucholską) zostanie wykonany w 2021 r. Remont kolejnego odcinka tej drogi (ul. Tucholskiej do granic miasta) według ustaleń ma się odbyć w 2022 r. Cały odcinek miejski drogi wojewódzkiej 237 (ul. Szkolna, 21 Lutego i Tucholska) jest w fatalnym stanie (wręcz zagraża bezpieczeństwu użytkowników). Dziury w jezdni, połamane obrzeża i luźne studzienki kanalizacyjne powodują drgania, a konsekwencją tego są pękające mury domów i ogromny hałas. Wierzę, że pan wicemarszałek Bona, którego osobiście bardzo cenię, dotrzyma słowa i remonty te zostaną przeprowadzone zgodnie z harmonogramem – komentuje jeden z uczestników ubiegłorocznego spotkania – przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Przytarski.

(red)


W ubiegłym roku podczas spotkania w Czersku ustalono, że remont odcinka drogi wojewódzkiej nr 237 biegnącej przez miasto nastąpi w 2021 roku (zobacz TUTAJ). Na razie wspomniane zadanie, jak informuje wicemarszałek (na zdjęciu drugi z prawej), znajduje się na liście rezerwowej.

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.