3-09-20
Powiat starogardzki. ZATRZYMANIE NA BERLINCE
KIEROWAŁ ROZBITYM TIREM
Z PRZESUNIĘTYM ŁADUNKIEM

We wtorek (1.09) przed południem starogardzcy policjanci w czasie patrolu drogi krajowej nr 22 zauważyli nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku TIR-a. Już z daleka widać było, że stan techniczny auta nie spełniał wymagań dotyczących dopuszczenia do ruchu po drogach publicznych.

Ciągnik siodłowy miał rozbitą przednią szybę, prawy reflektor i kierunkowskaz oraz znacznie uszkodzoną karoserię. Ładunek jaki przewoził był nierówno rozmieszczony, co powodowało, że naczepa niebezpiecznie pochylała się na prawą stronę.

Policjanci zatrzymali kierowcę tego auta do kontroli drogowej. Jak się okazało prowadzony przez 24-letniego mężczyznę zestaw, kilka dni wcześniej uczestniczył w zdarzeniu drogowym w województwie wielkopolskim. Policjanci, którzy wówczas interweniowali w tej sprawie, za powstałe w aucie uszkodzenia zatrzymali dowód rejestracyjny i zabronili dalszej jazdy.

Podczas wtorkowej kontroli drogowej kierowca tłumaczył mundurowym, że ciągnik siodłowy z naczepą został odholowany do Starogardu Gdańskiego, gdzie zadecydował o tym, aby samemu dalej kontynuować jazdę. Niestety nie ujechał za daleko. Po przejechaniu kilkuset metrów zauważyli go miejscowi stróże prawa. Za kierowanie niedopuszczonym do ruchu pojazdem funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny w wysokości 500 zł oraz zabronili dalszej jazdy.

KPP Starogard Gdański


 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.