4-03-19
Powiat chojnicki. Seria zatrzymań zaczęła się w piątek, w Czersku
KIEROWCY POD WPŁYWEM
NARKOTYKÓW I ALKOHOLU

W miniony weekend policjanci z powiatu chojnickiego wyeliminowali z ruchu kolejnych dwóch kierowców będących pod wpływem alkoholu. Zatrzymani mieli od 0,6 do ponad 1 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali także dwóch mężczyzn, którzy wsiedli za kierownicę auta pod wpływem środków odurzających. Za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Seria zatrzymań zaczęła się w piątek, kiedy to policjanci z Czerska wyeliminowali z ruchu 20-letniego kierującego mercedesem pod wpływem środków odurzających.

W sobotę mundurowi z naszego powiatu zatrzymali kolejnych dwóch nietrzeźwych. Pierwszy z nich, 30-latek kierował motorowerem, a w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Drugi z zatrzymanych kierował mitsubishi. Policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Chojnic na jednym z osiedli w tym mieście. Policjanci od razu poczuli od kierowcy zapach alkoholu i wykonali badanie stanu trzeźwości. Okazało się, że 31-latek ma w organizmie ponad 1 promil alkoholu.

W niedzielę również funkcjonariusze zatrzymali kierującego, który wsiadł za kierownicę samochodu będąc pod wpływem środków odurzających. Ponadto w trakcie kontroli policjanci w jego aucie znaleźli worek ze środkami narkotycznymi, które zostały przez nich zabezpieczone.

Wszyscy zatrzymani niebawem odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa.

Każdego dnia policjanci zatrzymują nietrzeźwych kierowców. Mimo utraty prawa jazdy i wysokich kar, kierowcy wciąż wsiadają za kółko na podwójnym gazie nie zdając sobie sprawy, że ryzykują nie tylko własnym życiem, ale też życiem i zdrowiem innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.