8-04-18
Gm. Czersk. Wojewoda odpowiedział, pismo trafiło do ministerstwa. Roman Lipski czeka na ostateczną odpowiedź
Kolejne spotkanie z rolnikami

Roman Lipski zaprasza rolników na kolejne spotkanie w Urzędzie Miejskim w Czersku. Tym razem, jak mówi, tematem zebrania będzie zły odpływ wód opadowych z pól, łąk spowodowany niedrożnością niektórych rowów melioracyjnych i przepustów na terenie gm. Czersk. Na zebraniu, w którym ma uczestniczyć burmistrz Czerska Jolanta Fierek, ma być omawiana kwestia składania wniosków w sprawie umorzeń podatku rolnego. Spotkanie odbędzie się w dniu 10 kwietnia o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Czersku.

Przypomnijmy, w marcu br. Roman Lipski zorganizował spotkanie z rolnikami, którzy nie otrzymali dopłat z ARiMR za utracone plony w wyniku przejścia nawałnicy – zobacz artykuł tutaj. Rolnicy argumentowali, że nie zostali powiadomieni przez burmistrza o możliwości składania wniosków, z kolei włodarz twierdzi, że informacja o możliwości skorzystania z wsparcia pojawiła się.

5 kwietnia br. Wojewoda Pomorski odpisał grupie rolników. Stwierdza, że nie ma możliwości przywrócenia terminu rozpatrywania wniosków o oszacowanie szkód spowodowanych przez ubiegłoroczną nawałnicę. Jednocześnie zostało wystosowane pismo do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z prośbą o przeanalizowanie innych możliwości wsparcia rolników z gm. Czersk poszkodowanych w sierpniu 2017r. (treści pism publikujemy poniżej).

Roman Lipski mówi, że teraz cierpliwe czeka na ostateczną odpowiedź.

Do sprawy wrócimy.

(red)

 

 

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.