24-04-22
Czersk. Turniej 1/16 Mistrzostw Polski Młodzików - ZDJĘCIA
Kolejne zwycięstwo młodzików czerskiej „Dwójki”

W drugim meczu rozgrywanym w turnieju 1/16 Mistrzostw Polski Młodzików czerscy szczypiorniści podejmowali drużynę MKS Truso I Elbląg. Gospodarze podbudowani ważnym zwycięstwem z piątku, wyszli na parkiet bardziej pewni siebie i od początku narzucili przeciwnikowi swoje warunki gry.

Młodzi czerszczanie swobodnie prowadzili grę i zdobywali bramki z każdej pozycji zarówno w ataku pozycyjnym jak i kontrataku. Należy przyznać, że dużo problemów sprawił miejscowym bramkarz z Elbląga, który w pierwszej połowie wybronił kilka stuprocentowych sytuacji. Nasz bramkarz Nikodem Piekarski również podtrzymał wysoki poziom gry z piątku  i elblążanie mieli chwilami duże problemy z jego pokonaniem. Z biegiem czasu przewaga zawodników „Dwójki” Czersk rosła. Na przerwę miejscowi zeszli z kilkubramkową zaliczką.

Po zmianie stron trener zespołu przyjezdnych próbował odwrócić losy meczu stosując manewry taktyczne. Między innymi swoich „opiekunów” dostali najskuteczniejsi w pierwszej połowie Antoni Stosik oraz Michał Linda. Nie przyniosło to jednak oczekiwanych rezultatów ponieważ ciężar gry w ataku przejęli na siebie inni zawodnicy „Dwójki”. W chwili problemów zespołu miejscowych, dwie ważne bramki rzucił Błażej Linda, a wspomogli go mniej widoczni do tej pory prawoskrzydłowi. W końcówce meczu zawodnicy z Elbląga byli bezradni wobec bardzo agresywnej i szczelnej obrony wychowanków Piotra Frycy i w ogólnym rozrachunku wysoko przegrali. Mecz zakończył się wynikiem 20 – 10 dla gospodarzy.

Zawodnicy „Dwójki” Czersk po dwóch dniach zawodów prowadzą w tabeli. Dziś w ostatnim meczu zmierzą się z drużyną z Białegostoku, która ma na swoim koncie zwycięstwo z Elblągiem i przegraną z Płockiem.