19-11-20
Powiat chojnicki. Policjanci dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu
Kolejni nietrzeźwi wyeliminowani, m.in. w Czersku

Pomimo wielu apeli i przestróg ze strony Policji, jak też znacznego zaostrzenia konsekwencji prawnych wynikających z kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu, funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu nadal eliminują z dróg nietrzeźwych kierujących. Niestety tylko wczoraj na terenie powiatu policjanci zatrzymali trzech kierujących pojazdami mechanicznymi, którzy zdecydowali się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu. Teraz zatrzymani kierowcy odpowiedzą teraz za popełnione przestępstwa przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień na co najmniej 3 lata co skutkuje również tym, że trzeba ponowny raz zdać egzamin, aby uzyskać uprawnienia do kierowania.


Wczoraj policjanci na terenie powiatu chojnickiego zatrzymali trzech nietrzeźwych użytkowników dróg.  Pierwszy z nich został zatrzymany przez mundurowych kilka minut po godzinie 8.00 rano w Lichnowach. 29-latek kierujący volkswagenem w chwili kontroli miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Wobec drugiego nietrzeźwego 53-letniego mieszkańca Brus policjanci ruchu drogowego podjęli kontrole na terenie Brus. Kierujący volkswagenem już po otworzeniu drzwi auta wzbudził podejrzenia policjantów, że może być pod wpływem alkoholu. W trakcie czynności po zbadaniu alkomatem okazało się, że 53-latem prowadził auto mając ponad 1,5 alkoholu w organizmie.  

Kolejnego nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego policjanci zatrzymali na ul. Kolejowej w Czersku. Przeprowadzone badanie w trakcie kontroli wskazało, że mężczyzna prowadził osobowego volkswagena mając pół promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy zatrzymani kierowcy odpowiedzą teraz przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy nawet na 15 lat i wysoka kara finansowa.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.