27-05-19
Gm. Czersk. Interwencje policjantów w Rytlu, Łęgu i Czersku
Kolejni zatrzymani za posiadanie narkotyków

Z ciągu ostatnich dni funkcjonariusze Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali trzy osoby podejrzewane o posiadanie narkotyków. Wszyscy trzej zatrzymani mężczyźni w wieku od 18 do 23 lat usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W ostatnich dniach w trakcie wykonywania czynności służbowych policjanci z czerskiego komisariatu zatrzymali trzy osoby, u których zabezpieczone zostały narkotyki. Każdy z zatrzymanych posiadał przy sobie marihuanę. Pierwszego z mężczyzn policjanci zatrzymali po tym, jak otrzymali informację, że młody chłopak na jednej z ulic Rytla się dziwnie zachowuje i może być pod wpływem środków narkotycznych. Policjanci szybko pojechali we wskazane miejsce, gdzie zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać. Policjanci natychmiast podjęli interwencję z uwagi na podejrzenie, że mogą oni posiadać narkotyki. W trakcie kontroli w plecaku jednego z nich funkcjonariusze znaleźli kilkadziesiąt porcji marihuany. 18-letni mieszkaniec gminy Czersk został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Kolejna interwencja policjantów miała miejsce w Łęgu, gdzie policjanci podczas patrolu zauważyli zaparkowany na uboczu pojazd, w którym siedziało czterech mężczyzn. Podczas kontroli, jeden z nich był bardzo zdenerwowany i drżały mu ręce. Szybko wyszło na jaw, co było powodem zdenerwowania 19-letniego mężczyzny. Mężczyzna ten miał za paskiem spodni schowany woreczek z suszem roślinnym, który został zabezpieczony przez funkcjonariuszy.

Trzeciego z podejrzewanych o posiadanie narkotyków policjanci zatrzymali na terenie jednego z parków w Czersku. Policjanci w trakcie patrolu pieszego w rejonie zauważyli grupę osób siedzących na ławce. Z oddali już było czuć zapach palonej marihuany. Policjanci natychmiast przystąpili do działania i podjęli kontrolę wobec tych osób. W trakcie czynności na wydane polecenie funkcjonariuszy jeden z mężczyzn wyciągnął z bielizny woreczek strunowy z marihuaną. 23-letni mieszkaniec Czerska został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu w Chojnicach.

Wszyscy zatrzymani  usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają, jakie było pochodzenie narkotyków i czy na koncie zatrzymanych nie ma innych przestępstw o charakterze narkotykowym.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.