4-10-18
Czersk. `Piękny, emocjonujący,  prawdziwy, wzruszający i bardzo ważny`
Kolejny laur poetycki
dla uczennicy SP 2 w Czersku

Patrycja Wiśniewska, uczennica klasy VIII b Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku zajęła III miejsce w VI Międzynarodowym Konkursie Literackim "Młodzież pisze wiersze". Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie POLin Polki w Gospodarce i Kulturze oraz Polskie Towarzystwo Szkolne "Oświata" w Berlinie a  współfinansują go: Pełnomocniczka Rządu Federalnego RFN ds. Kultury i Mediów, Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie oraz prywatni sponsorzy. 

Jurorzy w uzasadnieniu przyznanej Patrycji nagrody docenili jej szczerość i odwagę w poruszaniu trudnych i wstydliwych problemów związanych z czasem dorastania. „To bardzo piękny, emocjonujący,  prawdziwy, wzruszający i bardzo ważny wiersz"- napisali jurorzy o utworze Patrycji.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 152 uczniów z Niemiec, Polski, Ukrainy, Belgii i Luksemburga. W jury zasiadali m.in.: Celina Muza, aktorka, wiceprzewodnicząca stowarzyszenia POLin oraz pomysłodawczyni i koordynatorka projektu "Młodzież pisze wiersze", Dorota Danielewicz- pisarka i dziennikarka a także laureaci I i II edycji konkursu.

Patrycja to trzecia już uczennica klasy VIII b, która została laureatką prestiżowego konkursu literackiego. W gronie uczennic tej klasy uhonorowanych laurem poetyckim znalazły się również : Julita Rutkowska, która otrzymała  II nagrodę w 13. Wojewódzkim Konkursie Poetyckim "W Pałacu Słów" i  Kinga Kloskowska - laureatka XXXVI Wojewódzkiego i XXII Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2018. Pieczę nad pracami konkursowymi nagrodzonych uczennic sprawuje polonistka Alicja Koprowska.  Młodym poetkom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 Mat: SP 2 Czersk

 


Patrycja Wiśniewska.


Na zdjęciu od lewej - Julita Rutkowska, Kinga Kloskowska, Patrycja Wiśniewska.

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.