1-04-19
Czersk. Dla historii w naszym ogólniaku idą "tłuste lata"
Kolejny sukces Asa

O sukcesach uczniów Akademii Sukcesu Społecznej Szkoły Podstawowej w Czersku na konkursach ortograficznych http://www.wizjalokalna.pl/article.php?id=27821 oraz ekologicznym http://www.wizjalokalna.pl/article.php?id=27845 już informowaliśmy. Także historycy przynoszą laury szkole.

Najlepszym w powiecie chojnickim historykiem wśród gimnazjalistów jest uczeń Akademii Sukcesu Krystian Czapiewski (na zdjęciu). Potwierdzają to wyniki z konkursu kuratoryjnego. Uczeń ASa już drugi raz zdobył tytuł Finalisty. Ostatnio natomiast zajął pierwsze miejsce podczas Pomorskiej Ligi Zadaniowej na szczeblu powiatowym, na którym liczyła się nie tylko wiedza, ale i pomysłowość w wykonywaniu poszczególnych zadań. (
https://www.odn.slupsk.pl/images/PLZ_2018_2019/Final_etapu_powiatowego/wyniki_wg_powiatu-_KOMPETENCJE_SPO%C5%81ECZNE__SP_G.pdf )

Biorąc pod uwagę, że Krystian i najlepsza w tych samych zawodach w powiecie kościerskim Marta Bławat planują dalszą naukę w LO w Czersku, to dla historii w naszym ogólniaku idą "tłuste lata".

(HK)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.