2-04-18
Powiat chojnicki. POSZKODOWANA MIESZKANKA GM. CZERSK I JEJ 8-LETNIE DZIECKO
KOLIZJA TRZECH AUT NA „BERLINCE”

Chojniccy policjanci wyjaśniali wczoraj (19.04) okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem trzech aut osobowych na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Jeziorki. Mundurowi ustalili, że kierujący citroenem najprawdopodobniej nie upewnił się, czy może bezpiecznie skręcić w lewo, co doprowadziło do zderzenia z passatem, a w dalszej kolejności jego uderzenie w stojącą na skrzyżowaniu toyotę. To kolejne zdarzenie na tej drodze. Pomimo częstych kontroli i wzmożonych działań, jakie prowadzą policjanci, wciąż dochodzi tu do wypadków i kolizji, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą.

W czwartek po godzinie 16-tej dyżurny chojnickiej policji odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem 3 pojazdów osobowych na tzw. ”berlince”, czyli drodze krajowej nr 22, w okolicy miejscowości Jeziorki. Niezwłocznie na miejsce zdarzenia skierował patrol ruchu drogowego.

Policjanci, po dotarciu na miejsce i przeprowadzeniu niezbędnych czynności, ustalili, że zderzenie trzech aut nastąpiło, gdy kierujący osobowym citroenem, 38-letni mieszkaniec gminy Chojnice, jadąc od strony Chojnic w kierunku miejscowości Kruszka i skręcając w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu passatowi, kierowanemu przez 28-letnią mieszkankę gminy Czersk. Doszło do czołowego zderzenia obu pojazdów, a następnie passat uderzył w stojącą na skrzyżowaniu toyotę, kierowaną przez 59-letniego mieszkańca gminy Chojnice.

W wyniku zdarzenia kierująca passatem i jej 8-letnie dziecko doznali obrażeń w postaci ogólnych potłuczeń. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, jeszcze na miejscu przebadani zostali na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Na kierowcę citroena nałożony został mandat karny kredytowany w wysokości 500zł oraz 6 punktów karnych. Dodatkowo mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne wszystkich trzech pojazdów.

To kolejne zdarzenie na krajowej 22-ce. Pomimo częstych kontroli i wzmożonych działań prowadzonych na tej trasie, wciąż dochodzi tu do wypadków i kolizji. Policjanci przypominają, że głównymi przyczynami zdarzeń drogowych pozostaje w dalszym ciągu niedostosowywanie prędkości do warunków drogowych oraz nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą.

KPP Chojnice
fot.
http://twitter.com/KP_PSP_Chojnice, KPP Chojnice 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.