2-02-18
Powiat chojnicki. Filmik z jazdą komendanta
Komendant nie jest "świętą krową"

I będzie musiał zapłacić wysoki mandat za swoją piracką jazdę po Chojnicach. Tak orzekł sąd po interwencji zgłaszającego mieszkańca gminy Chojnice i policji z Gdańska.


Komendant Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach został ukarany mandatem za piracką jazdę.   |  fot. (olo)

Policjanci są od tego, by łapać drogowych piratów i „likwidować” kierowców pijaków, którzy stwarzają zagrożenie dla innych uczestników drogi oraz pieszych. Sami muszą jednak zwracać szczególną uwagę na to, jak jeżdżą.

Komendant Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach Tomasz Hintz myślał chyba, że może wszystko, tym bardziej, że poruszał się prywatnym samochodem. Jego piracką jazdę przez skrzyżowanie ulic Gdańska – Drzymały – Wicka Rogali nagrał jeden z kierowców, sprawę opisał „Dziennik Bałtycki” i się zaczęło… Najpierw komendant dostał od swojego podwładnego tylko mandat w wysokości 200 zł za przekroczenie podwójnej ciągłej linii.

Komendant, co widać na filmiku, miał jednak na sumieniu o wiele więcej. Po pierwsze omijał inny samochód, który zatrzymał się na czerwonym świetle przed skrzyżowaniem i przejściem dla pieszych i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Do tego komendant zapomniał zasygnalizować ten niebezpieczny manewr kierunkowskazem. I za złamanie tych przepisów komendant ostatecznie poniósł konsekwencje.

Potrzebna była jednak interwencja osoby dostarczającej nagranie oraz policji z Gdańska. Za te przewinienia sąd w Chojnicach ukarał komendanta mandatem 1000 zł oraz kosztem sądowym 150 zł. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.
Filmik z jazdą komendanta można zobaczyć tutaj: http://www.dziennikbaltycki.pl/wiadomosci/chojnice/a/szef-powiatowej-policji-w-chojnicach-jezdzi-jak-pirat-drogowy-dwukrotnie-zlamal-przepisy-wideo,12710358/

Według informacji Dziennika Bałtyckiego, dwa miesiące później komendant został załapany na zbyt szybkiej jeździe. Po  terenie zabudowanym jechał 74 km/h, za co został przez policjanta… pouczony.

Tekst i fot. (olo)

 





Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.