24-09-18
Gm. Czersk. Zobacz kandydatów na radnych (powiat chojnicki, sejmik)

Komisarz wydał postanowienie. Skarga
do PKW, sprawa zgłoszona na policji, odwołanie


Roman Lipski otrzymał postanowienie Komisarza Wyborczego w Słupsku, który podtrzymał w mocy decyzję Gminnej Komisji Wyborczej w sprawie odmowy rejestracji listy KWW Romana Lipskiego w okręgu nr 2. Przypomnijmy, komisja uznała, że nie uzyskano wymaganej liczby głosów poparcia - 150 szt.

Roman Lipski zarzucał komisji brak uzasadnienia uchwały oraz wskazania, gdzie popełniono ewentualny błąd. W postanowieniu komisarza – publikujemy poniżej wraz ze skargą Romana Lipskiego do Państwowej Komisji Wyborczej – znalazły się wyjaśnienia w sprawie spornych podpisów (6 szt.).

Czekają na protokół
Roman Lipski dalej uważa, że nie przedstawiono mu dowodów, aby mógł się do ich odnieść, stąd napisał skargę. Sprawę zgłosił też na policję. Dodatkowo chce otrzymać protokół z posiedzenia gminnej komisji, aby zobaczyć jak przebiegało głosowanie nad uchwałą odrzucającą rejestrację listy kandydatów na radnych.

Na ten sam dokument czeka Zbigniew Bieliński, pełnomocnik wyborczy KWW Porozumienie Czerskie, który w piątek złożył odwołanie od GKW w związku z odmową rejestracji listy w okręgu nr 3. (zobacz artykuł).

Zbigniew Bieliński  jeszcze raz podkreśla, że został wprowadzony w błąd przez członka GKW w Czersku. Telefonicznie miał zostać poinformowany o tym, że może dokonać poprawki w numeracji list poparcia - z okręgu nr 1 na nr 3 (na 4 kartkach były już podpisy czterdziestu wyborców).


Zobacz kandydatów na radnych (powiat chojnicki, sejmik)

W serwisie internetowym Państwowej Komisji Wyborczej ujęto już więcej komitetów wyborczych wystawiających kandydatów na radnych Rady Powiatu Chojnickiego – zobacz TUTAJ (kandydaci - okręg nr 4,  gm. Czersk).
Zobacz również – kandydaci do Sejmiku Województwa Pomorskiego (m.in. pow. chojnicki) – TUTAJ.


(red)

 

 

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.