14-03-20
KOMUNIKAT - MGOPS W CZERSKU

Drodzy Państwo,

w związku z realnym zagrożeniem zarażeniem koronawirusem apeluję, abyście Państwo ograniczyli do minimum konieczność wizyt w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Czersku.

Od dnia 16 marca 2020 roku do odwołania Punkt Obsługi Klienta przy MGOPS (wejście od ulicy) przyjmuje tylko i wyłącznie w sprawach niecierpiących zwłoki, nagłych, wyjątkowych. Wszelkie inne sprawy, zdarzenia prosimy zgłaszać telefonicznie (052 398 47 65) lub mailowo: ([email protected]).

Wszelkie wnioski o świadczenia rodzinne, świadczenie wychowawcze, świadczenia z funduszu alimentacyjnego oraz o przyznanie pomocy społecznej z niezbędnymi dokumentami w okresie wzmożonej profilaktyki prosimy kierować wyłącznie w formie elektronicznej lub w formie papierowej za pośrednictwem poczty. W razie pytań – prosimy o kontakt telefoniczny, pracownicy będą służyć radą i pomocą. Prosimy Państwa o stosowanie się do wytycznych, śledzenie wiarygodnych źródeł, a nade wszystko – stosowania zaleceń dotyczących higieny. Przed wejściem do placówki prosimy o stosowanie płynów / żeli dezynfekujących (bądź zapytać o nie pracownika). Drodzy Państwo – robimy to dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.

Jednocześnie zobowiązuję wszystkich tych świadczeniobiorców, którzy dotychczas nie podali we wnioskach numerów rachunków bankowych (celem dokonywania wypłat na wskazane konto), aby niezwłocznie je uzupełnili o powyższe dane. Sytuacja ta dotyczy zarówno świadczeniobiorców pobierających świadczenia rodzinne, wychowawcze, opiekuńcze i inne, ale również wszystkich klientów pomocy społecznej.

Zwracam również Państwa uwagę na większe zainteresowanie osobami starszymi czy samotnymi i zgłaszanie w razie konieczności wszystkich niepokojących sygnałów w zakresie niesienia niezbędnej pomocy tym osobom.

Drodzy Państwo, przyszło nam się wszystkim zmierzyć z niecodzienną sytuacją. Stąd liczę na Państwa współpracę ze wszystkimi pracownikami Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czersku oraz wyrozumiałość w podejmowanych przez nas decyzjach.

Anna Bielawska-Jutrzenka
Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czersku

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.