6-08-18
Czersk. Wystąpi Krzysztof Gornowicz oraz Tomasz Radimonas
Koncert w kościele

Proboszcz Parafii Czersk oraz Ośrodek Kultury w Czersku serdecznie zapraszają na koncert ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotyczno - maryjnych.

12 sierpnia 2018 godz.18.40

Kościół p.w. św. Marii Magdaleny w Czersku

Krzysztof Gornowicz

- nauczyciel i śpiewak operowy, czarnowodzianin .

- od 20 lat mieszka w Niemczech. Ma „polskie papiery”, przez myśl mu nie przyszło, aby zmienić obywatelstwo. Zawodowo śpiewa w chórze opery miejskiej w Bielefeld. Śpiewa także partie solowe. Kiedy przyjeżdża do Polski na urlop, koncertuje w swoim mieście i okolicy.

Z wykształcenia filolog germański po Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Absolwent Gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu solowego u prof. Piotra Kusiewicza.

Studiując w Gdańsku uczył niemieckiego w Technikum Łączności, potem na Uniwersytecie Gdańskim. Po studiach muzycznych wyjechał do Niemiec, gdzie odnalazł inne możliwości rozwoju. Pisze książkę o swoim mieście – Czarnej Wodzie.

U Gornowicza niemieckiego uczył się Artur Wichniarek. Znany piłkarz, gwiazda narodowej reprezentacji.

Tomasz Radimonas

- tenor, organista w parafii pw św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim.

Jest absolwentem Studium Organistowskiego Diecezji Pelplińskiej. Pracę organisty rozpoczął w parafii p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Grudziądzu. Od 2001 roku organista w starogardzkiej parafii p.w. św. Wojciecha.

Dyrygent chóru „Adalbertus”, a od ponad dwóch lat kwartetu "AMOROSO" . Organizator Wojciechowego Festiwalu Pieśni Chóralnej.

Tomasz Radimonas to propagator najwyższej kultury muzycznej, o czym przekonują się m.in. starogardzianie podczas różnorodnych tematycznie koncertów w kościele św. Wojciecha, a także zgromadzeni słuchacze podczas cyklicznych Koncertów Czwartkowych w Muzeum Diecezjalnym w Pelplinie oraz koncertów w Muzeum Ziemi Kociewskiej.

Tomasz Radimonas jest nie tylko organistą, dyrygentem chóru, organizatorem koncertów, ale także solistą, którego piękny tenor rozbrzmiewa podczas liturgii i w salach koncertowych. W roku swojego Jubileuszu 25 – lecia pracy organistowskiej uhonorowany został nagrodą Prezydenta Starogard Gdański „Wierzyczanka 2013” w dziedzinie „Kultury”.

Od roku 2011 współpracuje z Teatrem Otwartym w Gdańsku.

12 sierpnia po wieczornej mszy zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni Maryjnych. Krzysztof Gornowicz poprowadzi ten wieczór na wzór tego, co robi w polskiej misji katolickiej w Bielefeld. Staje w prezbiterium, odwraca się do ludzi siedzących w nawach kościoła i dyryguje. Czasem taki „chór” liczy kilkaset osób. Zaśpiewa także partie solowe.

OK Czersk

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.