17-05-21
Powiat chojnicki. Komendant wojewódzki uspokajał druhów
Konsultacje projektu ustawy o OSP w czerskiej remizie (FOTO)

W sobotę 15 maja w czerskiej remizie OSP (ZDJĘCIA) odbyło się spotkanie z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, jego zastępcy, komendanta powiatowego PSP, burmistrza Czerska oraz przedstawicieli zarządów Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP z terenu powiatu chojnickiego, m.in. z gm. Czersk.

Obecny na spotkaniu Zbigniew Bielawski, prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSPRP w Czersku, informuje, że druhowie zgłaszali uwagi do projektu ustawy o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Strażacy byli zaniepokojeni m.in. nowymi przepisami, które według nich mogą spowodować likwidację mniejszych jednostek OSP. Były też głosy niezadowolenia dotyczące zakazu noszenia mundurów galowych czy zmian w finansowaniu OSP.   

Komendant wojewódzki miał uspokajać druhów i powiedzieć że Państwowa Straż Pożarna nie poradzi sobie bez pomocy OSP. Zapewniał, że obecnie trwają konsultacje i właśnie teraz zbierane są sygnały płynące z Ochotniczych Straży Pożarnych, które mają być uwzględniane w projekcie ustawy. Sam projekt ustawy o OSP po zakończeniu konsultacji ma zostać poprawiony i ponownie przedstawiony.

(red)
Fot. KP PSP Chojnice


Zobacz również:
PSP "daje" ustawę dla ochotników. Czy to koniec ochotniczego strażactwa?

Projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej gotowy!


 

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.