6-04-21
Powiat chojnicki. Kontrola ponad 200 pojazdów, 111 mandatów karnych
Podsumowanie świątecznego weekendu
na drogach powiatu chojnickiego

Chojniccy policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drodze. Tylko w miniony świąteczny weekend funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu autem, który doprowadził do zdarzenia drogowego na DK 22 i dwóm kierowcom aut, z których pierwszy prowadził pojazd pod wpływem alkoholu, a kolejny rażąco przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Kierujący jadąc przez Nieżychowice miał na liczniku od 124 km/h. Mundurowi zatrzymali też 17 dowodów rejestracyjnych pojazdów, m.in. za brak ważnych badań, zły stan techniczny pojazdu, a także wyeliminowali z ruchu dwóch kierujących na zakazie oraz jednego, który nie zastosował się do decyzji administracyjnej.

Zwiększony  ruch na drogach oraz dobre warunki drogowe przez pierwsze dni weekendu to niestety dla niektórych kierowców była pokusa do szybszej jazdy. Szczególnie lekceważenie tych przepisów w terenie zabudowanym często przyczynia się do zdarzeń drogowych. Chojniccy policjanci oprócz zadań związanych z epidemią koronawirusa, nie odpuszczają takim kierowcom i codziennie pełnią służbę na drogach. Przypominamy, że przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje zatrzymaniem uprawnień do kierowania na 3 miesiące. W miniony weekend przekonał się o tym kierowca audi, który jadąc przez Nieżychowice jechał z prędkością 124 km/h. Policjanci zatrzymali mieszkańcowi gm. Chojnice prawo jazdy.

W trakcie działań skontrolowali ponad 200 pojazdów nałożyli 111 mandatów karnych za różnego rodzaju wykroczenia drogowe. Przebadali 210 kierujących na zawartość alkoholu, podczas których jeden z uczestników ruchu kierował w stanie nietrzeźwości , a kolejny w stanie po użyciu alkoholu. Ponadto zatrzymali dwie osoby, które wsiadły za kierownicę auta posiadając aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a także kolejnego który nie zastosował się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. W weekend policjanci czuwający nad bezpieczeństwem na drogach naszego powiatu zwracali również uwagę na stan techniczny pojazdów i w wyniku przeprowadzonych kontroli drogowych zatrzymali 17 dowodów rejestracyjnych, zarówno samochodów osobowych jak i motocykli. Dzięki wytężonej pracy policjantów z rogówki nie doszło do żadnego wypadku drogowego, jedynie do 7 niegroźnych kolizji.

Słoneczna pogoda i coraz dłuższy dzień sprawiają, że na naszych drogach spotykamy miłośników jazdy na motocyklu. Jazda na motocyklu dostarcza wielu przyjemnych emocji i warto, aby tylko takie doznania towarzyszyły miłośnikom dwóch kółek. Warto pamiętać, że kierowcy jednośladów to szczególna grupa użytkowników ruchu. Specyfika motocykla sprawia, że ich użytkownicy są narażeni na poważniejsze urazy czy obrażenia, jakie niosą wypadki czy kolizje drogowe niż kierowcy samochodów.

Apelujemy! Bądźmy odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego i stosujmy się do obowiązujących przepisów. Apelujemy również do kierowców samochodów osobowych i ciężarowych, aby pamiętali o jednośladach na drodze. Wspólny szacunek i zrozumienie między kierującymi samochodami i motocyklami z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.