11-08-20
Powiat chojnicki - pow. starogardzki. Policjanci kontrolują obiekty handlowe, plaże oraz transport publiczny w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się COVID-19
Kontrole policji m.in. w Czersku (ZDJĘCIA)


Na zdjęciach kontrole w Czersku.

Policjanci z powiatu chojnickiego każdego dnia prowadzą działania, których celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się Covid-19. Jednak od piątku działania te zostały znacznie zintensyfikowane ze względu na znaczny wzrost przypadków zachorowań na koronawirusa. Funkcjonariusze sprawdzają, czy mieszkańcy powiatu jak też osoby odwiedzające obecnie nasz malowniczo-rekreacyjny teren zasłaniają usta i nos, a także czy stosują odpowiedni dystans w przestrzeni i transporcie publicznym, na terenie sklepów oraz plażach. Pamiętajmy, że troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą. Tylko nasze wspólne działanie może uchronić przed kolejnymi zakażeniami oraz rozprzestrzenianiem się tej choroby. 

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach regularnie prowadzą różnego rodzaju działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby Covid-19. O minionego piątku działania te zostały znacznie zintensyfikowane ze względu na znaczny wzrost przypadków zachorowań zarówno w całym kraju jaki w naszym województwie. Prowadzone każdego dnia akcje i rozmowy ukierunkowane są na zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzeniania się niewidzialnego wroga. Celem policyjnych działań jest też wzrost świadomości na temat panującego zagrożenia. Niestety nadal widać brak dyscypliny społecznej. Nie wszyscy dbają o bezpieczeństwo.

 

Pamiętajmy, że nadal panuje epidemia koronawirusa i wszyscy bezwzględnie muszą stosować się do obowiązujących w tym zakresie ograniczeń. Policjanci kontrolują, czy w autobusach miejskich przewożona jest dozwolona ilość osób, a także sprawdzają, czy pasażerowie zakrywają usta i nos. Stróże prawa odwiedzają sklepy, dyskonty, galerie, gdzie sprawdzają, czy klienci stosują się do obecnych przepisów. Funkcjonariusze są również obecni na plażach gdzie odpoczywają zarówno turyści jak i mieszkańcy naszego powiatu. Podczas patroli  przypominają wszystkim, że pomimo trwających wakacji wirus jest nadal bardzo groźny.Policjanci z Chojnic, Czerska i Brus będą prowadzić kontrole, gdyż część mieszkańców i turystów niestety nie stosuje się do obecnych obostrzeń. Osoby, które pomimo tak wielu apeli policjantów i służb sanitarnych lekceważą obostrzenia, spotkają się z nałożeniem mandatu karnego lub skierowaniem wniosku do sądu.

Pamiętajmy, że wszystkie wprowadzone ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem. Pamiętajmy, że nadal panuje epidemia koronawirusa i wszyscy bezwzględnie muszą stosować się do obowiązujących w tym zakresie ograniczeń.

KPP Chojnice

Kontrole również w pociągach.
Pociąg Starogard Gdański – Czersk - Chojnice


Policjanci z Komendy w Starogardzie Gdańskim oraz funkcjonariusze straży ochrony  kolei w ramach wspólnego patrolu sprawdzali w ubiegłym tygodniu, czy osoby podróżujące pociągiem posiadają maseczki.

W czwartek, kilka minut przed godziną 9:00, na starogardzkim dworcu policjanci wsiedli do pociągu relacji Tczew-Chojnice, gdzie wspólnie z funkcjonariuszami SOK sprawdzili cały skład zwracając uwagę na przestrzeganie przez podróżnych obostrzeń związanych z covid-19. Podczas przejazdu okazało się, że zarówno pasażerowie pociągu jak i osoby przebywające w budynku dworca oraz peronach posiadali założone maseczki.

FILM: https://youtu.be/HeOG5WQAoVo

Jak wykazała przeprowadzona kontrola, podróżni korzystający z usługPP stosują się do obowiązujących obostrzeń. Dla naszego wspólnego dobra policjanci zapowiadają kolejne takie działania. Funkcjonariusze sprawdzają również wyrywkowo autobusy MZK oraz prywatnych przewoźników. Kontrolowane są również galerie i sklepy wielkopowierzchniowe. Ze zgłoszeń jakie otrzymują policjanci wynika, że wiele osób lekceważy sobie nakaz zasłaniania twarzy stwarzając realne zagrożenie dla zdrowia własnego oraz innych osób.

Pamiętajmy!!! Poluzowanie obostrzeń nie oznacza, że koronawirus już nam nie grozi. Za nienoszenie maseczki w środkach komunikacji publicznej czekają nas surowe kary. Funkcjonariusze informują, że nieprzestrzeganie obowiązujących obostrzeń komunikacji publicznej grozi mandat od 20 do 500 zł, a grzywna nałożona na wniosek policji przez sanepid może wynieść do 30 tys. zł.

KPP Starogard Gdański 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.