19-05-18
Powiat chojnicki.
„Truck & Bus”
KONTROLOWALI SAMOCHODY CIĘŻAROWE I BUSY

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego chojnickiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z ITD przeprowadzili działania, w trakcie których kontrolowali stan techniczny samochodów ciężarowych i busów. Policjanci sprawdzali głównie sposób przewożenia ładunków i osób oraz stan trzeźwości kierowców. Były to kolejne działania w ramach akcji „Truck & Bus”, które powtarzane są cyklicznie.


W środę od wczesnych godzin rannych policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kolejną akcję , która ma wpłynąć na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego pn.„ Truck & Bus”. W trakcie tych działań funkcjonariusze skontrolowali blisko 70 pojazdów, w tym prawie 40 ciężarówek, 10 autobusów i kilkanaście busów.

Dokładnie sprawdzana była trzeźwość kierowców, stan techniczny samochodów ciężarowych i autobusów, a także uprawnienia do kierowania oraz relacja czasu jazdy i wypoczynku. Funkcjonariusze weryfikowali również czy liczba znajdujących się w pojazdach osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. Podczas kontroli samochodów ciężarowych, policjanci drogówki sprawdzali również stan techniczny pasów zabezpieczających ładunki oraz sposób ich mocowania.

Za różnego rodzaju naruszenia przepisów ruchu drogowego mundurowi nałożyli 21 mandatów karnych, w tym 3 na kierujących ciężarówkami oraz zatrzymali 2 dowody rejestracyjne. W trakcie prowadzonych działań podczas kontroli stanu trzeźwości okazało sie, że 3 kierujących zdecydowało się wsiąść za "kółko" auta pod wpływem alkoholu. Tym kierującym zostało zatrzymane prawo jazdy . Policjanci zapowiadają częstsze kontrole pojazdów oraz organizacje podobnych akcji, których głównym celem jest wyeliminowanie nieprawidłowości w wykonywaniu transportu drogowego osób i rzeczy, a także zapewnienie bezpieczeństwa na drogach.

mat. KPP Chojnice 


 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.