27-09-18
Powiat chojnicki. Program kandydatów do Rady Powiatu z miasta i gminy Czersk przedstawił lider listy - Mariusz Pokrzywiński
Konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości

W środę 26 września w chojnickim CEW odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości.

Była prezentacja programu wyborczego, trochę dużej polityki oraz nawoływanie wicewojewody pomorskiego do zdobycia przez PiS władzy w Chojnicach. Swój program przedstawił kandydat na burmistrza Chojnic Bartosz Bluma. Konwencję programową i prezentację kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych na terenie powiatu chojnickiego otworzył poseł Aleksander Mrówczyński.

Apelował do mieszkańców, by poszli na wybory, które są świętem demokracji. Do głosowania na PiS poseł zachęcał hasłem „Dotrzymujemy słowa w rządzie, dotrzymamy w samorządzie”. Mrówczyński mówił o działaniach rządu, programie samorządowym dla województwa i regionu. Odniósł się też do poniedziałkowej wypowiedzi posła PO Sławomira Neumanna. - Nie powinno to mieć miejsca w żadnym czasie i w żadnym czasie, nawet podczas kampanii wyborczej. Zajmują się tym już prawnicy – powiedział poseł Mrówczyński.

Do zdobycia władzy przez PiS w Chojnicach głośno apelował kandydat na burmistrza Miastka wicewojewoda Mariusz Łuczyk, który podkreślał, że do pełnego efektu „dobrej zmiany” potrzebne są współpracujące z rządem samorządy, a uważa, że to nie do końca ma miejsce. - Potrzebna jest synergia pomiędzy rządem a samorządem. Stąd też moja teza, że to są najważniejsze wybory, bo jeśli chcemy nadal zmieniać Polskę i pomagać Polsce powiatowo-gminnej, to musimy mieć w samorządach ludzi, którzy chcą z rządem współpracować, którzy chcą sięgać po środki od rządu i chcą te cele i programy realizować oraz wdrażać. I dlatego idziemy w Chojnicach i w sąsiednich gminach po władzę. I ją zdobędziemy. Zmienimy Chojnice i powiat! Zwyciężymy! – powiedział wicewojewoda Łuczyk.

Następnie przedstawiono kandydatów do poszczególnych rad. - Wierzymy, że 21 października mieszkańcy wybiorą nową jakość i młodość, że chojnicka Rada Miejska nie będzie już, jak niektórzy żartują, oddziałem geriatrycznym – mówił o kandydatach z PiS Bartosz Bluma, który nie tylko walczy o fotel burmistrza, ale też sam ponownie startuje do Rady Miejskiej. Głos zabrali młodzi kandydaci PiS do Sejmiku Wojewódzkiego Szymon Malinowski i Monika Tobolska, którzy chcą wnieść powiew młodości w tej radzie.Program kandydatów do Rady Powiatu przedstawił Wojciech Rolbiecki. Kandydatów PiS prezentowali liderzy poszczególnych okręgów - z miasta Chojnice liderka opozycji w radzie powiatu i liderka listy PiS Mirosława Dalecka, z gminy Chojnice Wojciech Rolbiecki, z miasta i gminy Brusy Marek Rodzeń, a z miasta i gminy Czersk Mariusz Pokrzywiński. Program kandydatów do rady gminy Chojnice przedstawił Tomasz Husarek.  Pomysł na miasto Chojnice zaprezentował natomiast Bartosz Bluma, kandydat na radnego, ale jednocześnie kandydat na burmistrza Chojnic. Mówił o konkretnych rozwiązań dla dzieci, młodzieży, przedsiębiorców i seniorów.

- Dostrzegamy zmiany, jakie nastąpiły w naszym mieście w minionych dziesięcioleciach. Jednak w sytuacji dynamicznego rozwoju gospodarczego naszego kraju, Chojnice muszą rozwijać się znacznie szybciej. Nasze położenie w województwie musi stać się atutem, a nie powodem do marginalizacji. Celem nadrzędnym naszego programu jest odczuwalna poprawa jakości życia mieszkańców – zapowiada w swoim programie wyborczym Bluma.

Swój program wyborczy Bluma oparł na finansach, inwestycji i rozwoju, na transporcie i komunikacji, na lepszym samorządzie mieszkańców, zdrowiu i bezpieczeństwie, ochronie środowiska. Chce też postawić na kulturę, edukację, sport, aktywność fizyczną, a także politykę społeczną.

Na koniec Bartosz Bluma zaapelował, nie tylko do uczestników poniedziałkowej konwencji Koalicji Obywatelskiej, ale też wszystkich kandydatów w wyborach o wzajemny szacunek. - Nikt nie jest zobowiązany by kogokolwiek lubić, ale istnieje pewna rzecz o której warto pamiętać: szacunek – zakończył konwencję Bluma.

Tekst i fot. (olo)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.