5-03-21
Powiat chojnicki. Tankowali do baku mercedesa...
Kradli paliwo na stacjach, m.in. w Czersku

Kryminalni z Chojnic rozliczyli dwóch mieszkańców powiatu starogardzkiego, których podejrzewali o kradzieże na terenie powiatu chojnickiego. Z ustaleń policyjnych wynikało, że sprawcy tankowali do baku samochodu paliwo, a następnie odjeżdżali ze stacji paliw nie płacąc. Śledczy ustalili także, że ci sami mężczyźni dokonali kradzieży akumulatorów.

Straty w związku z tymi kradzieżami powstały na kwotę prawie 2700 złotych. Dodatkowo okazało się, że ci sami mężczyźni są poszukiwani przez inne jednostki Policji w województwie pomorskim i kujawsko-pomorskim w związku z kolejnymi kradzieżami paliwa. Śledczy dzisiaj zatrzymanemu 27 i 34-latkowi przedstawią zarzuty dotyczące przestępstw, za które odpowiedzą w warunkach recydywy.

Pod koniec lutego oraz na początku marca chojniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieżach, do których miało dojść na stacjach paliw w Chojnicach, Jeziorkach i Czersku. Jak ustalili mundurowi, sprawcy w wskazanych dniach tankowali do baku mercedesa ponad 200 litrów paliwa, a następnie nie płacąc za nie odjechali. W wyniku tego procederu powstały straty na kwotę ponad 1200 złotych.

Sprawą tą od razu zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego chojnickiej Policji. Stróże prawa zabezpieczyli monitoringi, gdzie było widać mężczyzn oraz auto jakim się poruszali sprawcy, którzy mieli bezpośredni związek z tymi kradzieżami. Ponadto funkcjonariusze typowali tych samych mężczyzn do innego przestępstwa do którego doszło w zeszłym tygodniu na terenie gm. Czersk. W tym przypadku sprawcy ukradli akumulatory z sygnalizatorów świetlnych , które są wykorzystywane do kierowania ruchem w czasie prowadzonych remontów na drodze. Pokrzywdzony w tym przypadku wycenił straty na kwotę około 1500 złotych.

W toku dalszych czynności chojniccy policjanci ustalili też że ci sami złodzieje kradli paliwo także  na terenie powiatu tczewskiego oraz województwa kujawsko-pomorskiego. Do tych spraw mundurowi w ramach pomocy prawnej przedstawili im także zarzuty.

Mundurowi ustalili, że zatrzymani mieszkańcy powiatu starogardzkiego z popełnionych kradzieży, spowodowali straty na kwotę blisko 4,5 tys. złotych.

Dzisiaj zatrzymanym  śledczy przedstawią zarzuty kradzieży paliwa oraz akumulatorów oraz za kradzież tablic rejestracyjnych, które wykorzystywali do przestępczego procederu.  Dzięki współpracy z policjantami z Człuchowa ci złodzieje zostaną rozliczeni i prawdopodobnie ponownie trafią za kraty więzienia.

Za to przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, jednak zarówno 27 i 34-latkowi grozi 7,5 roku więzienia z uwagi na fakt, że popełnili przestępstwa warunkach tzw. recydywy.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.