30-03-20
Powiat chojnicki. Czekają na wykonanie testów
Leszek i Barbara Bonna przebywają na kwarantannie

- Czujemy się bardzo dobrze. Na kwarantannę skierował mnie urząd marszałkowski - mówi wicemarszałek pomorski Leszek Bonna, mieszkający na terenie powiatu chojnickiego.  Izolacja ma związek z kontaktami z marszałkiem Mieczysławem Strukiem, u którego test na obecność koronawirusa wyszedł dodatni.


Leszek Bonna i jego żona poddani zostali profilaktycznej kwarantannie. Oboje czują się zdrowi. Czekają na wykonanie testów.   |  fot. arch/A.Knitter

Jak informowaliśmy, 28 marca, ze względu na objawy przeziębienia, skierowany na testy na obecność koronawirusa został marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Wynik badania okazał się dodatni. W związku z tym urząd marszałkowski skierował m.in. Leszka Bonnę, jako bliskiego współpracownika, na kwarantannę.

- Ostatni kontakt ze sobą mieliśmy 19 marca. Także bardzo dawno, ale był. Kwarantannie zostałem poddany profilaktycznie - wyjaśnia. Izolacji z automatu poddana została także Barbara Bonna, żona wicemarszałka. - Czekamy na pobranie wymazu i wykonanie testu - informuje.

Anna Zajkowska

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.