27-04-19
Gm. Czersk. Relacja
Łężanki wraz z emerytami w Gnieźnie i Częstochowie

W dniu 13-14 kwietnia 2019 r panie z KGW "Łężanki" , członkowie Koła Terenowego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów z Czerska  oraz Odrowianki wspólnie wybrali się na dwudniową wycieczkę do Gniezna i Częstochowy.

W Gnieźnie zwiedzali Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz Katedrę. W Częstochowie uczestnicy wzięli udział w koncercie zespołu Mazowsze .

- Koncert był wyjątkowym wydarzeniem i ucztą dla nas wszystkich biorących udział. Sam pobyt w tym wyjątkowym miejscu jest nie lada przeżyciem. Uczestniczyliśmy w mszy św. i zwiedzaliśmy Muzeum na Jasnej Górze. W niedzielę święciliśmy palmy wielkanocne , które wcześniej zrobiłyśmy na warsztatach  rękodzieła - mówi Teresa Kropidłowska  szefowa Łężanek i Koła Terenowego PZERiI w Czersku.

(KT)
Foto (KT)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.