15-03-19
Czersk. Drużyna dziewcząt z czerskiego LO na drugim miejscu
Licealiada Młodzieży Szkolnej w Futsalu

W lutym  i marcu rozegrany został cykl zawodów w ramach  Licaliady Młodzieży Szkolnej w Futsalu Dziewcząt. Zadaniem zawodów na szczeblu powiatu było  wskazanie najlepszej drużyny wśród szkół ponadgimnazjalnych, która weźmie udział w  zawodach wojewódzkich.

W Czersku w ramach eliminacji miejskich spotkały się Liceum Ogólnokształcące Czersk, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Malachin. Lepszą drużyną  okazała się reprezentacja LO Czersk.
W Chojnicach, odbyły się  dwa turnieje w ramach etapu miejskiego Licealiady, w których wzięło udział 6 szkół.   W  turnieju, rozgrywanym w dwóch grupach zmierzyły się: grupa I-  Zespół Szkół  Chojnice,  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Chojnice, i Technikum nr 2 Chojnice, grupa II - II Liceum Ogólnokształcące, Technikum nr 3 Chojnice,Technikum Mundurowe Chojnice.  Swoje grupy wygrały reprezentacje Technikum nr 2 Chojnice oraz Technikum Mundurowe w Chojnicach  i zgodnie z regulaminem rozgrywek awansowały do turnieju powiatowego. Drugie miejsca w grupach zajęły reprezentacje ZS Chojnice i II LO , trzecie Technikum nr 3 i ZSP nr 2 .
W Czersku rozegrano Powiatowy Finał Licealiady Młodzieży Szkolnej  w Futsalu.  Zwycięską drużyną turnieju rozgrywanego systemem „ każdy z każdym”, okazała się reprezentacja LO Czersk. Drugie miejsce zajęła drużyna Technikum nr 2  Chojnice, trzecie miejsce Technikum Mundurowe.

11 marca  2019 r w Pruszczu Gdańskim rozegrany został Półfinał Wojewódzki Licealiady Młodzieży Szkolnej w Futsalu. W zawodach uczestniczyły  cztery drużyny, zwycięzcy finałów powiatowych: Liceum Ogólnokształcące Czersk – powiat chojnicki, I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie- powiat kościerski, II Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim - powiat starogardzki, Zespół Szkół   Ogólnokształcących nr 1   w Pruszczu Gdańskim – powiat gdański. Dziewczęta z Czerska zajęły drugie miejsce ustępując gospodyniom turnieju.

Organizatorem zawodów na szczeblu powiatu było Starostwo Powiatowe w Chojnicach, Zespół Szkół w Chojnicach, Liceum Ogólnokształcące w Czersku.