24-04-19
Czersk. „Musi dojść najpierw do tragedii?”
List w sprawie postoju taxi

Publikujemy list czytelnika oraz zdjęcia w sprawie postoju taxi w Czersku. O stanowisko poprosiliśmy zarządcę ul. Rynkowej – gminę Czersk. Odpowiedź poniżej.

List czytelnika:
„Moja sprawa dotyczy postoju dla taxi w Czersku na ulicy Rynkowej. Około miesiąc temu jadąc ulicą Rynkową od `Polo` w stronę Królowej Jadwigi z zamiarem skrętu w lewo z drogi jednokierunkowej na przejście wtargnęło mi dziecko. Stwarzając sytuację bardzo niebezpieczną w ruchu drogowym moją i pieszego widoczność ograniczył  pojazd taxi pozostawiony bezpośrednio przed przejściem, czym stworzył realne zagrożenie dla życia i zdrowia, na szczęście nawierzchnia była sucha i odpowiednia moja reakcja w ostatniej chwili nie doprowadziła do tragedii. O sprawie poinformowałem policję w Czersku, która w mojej obecności kontaktowała się z urzędem miasta z Panem Krutem informując o realnym zagrożeniu w tym miejscu. Pamiętajmy, o tym że przepisy mówią jasno jaka odległość powinna być pojazdu zaparkowanego przed przejściem dla pieszych. Chciałbym się zapytać za waszym pośrednictwem władze gminy czy żeby coś z tym zrobić i żeby oczy się otworzyły tym co powinny, musi dojść najpierw do tragedii???  W załączniku zdjęcia.”


Odpowiedź czerskiego magistratu:
„Pojazd ze zdjęcia nie ma oznaczenia, które powinna posiadać taksówka, albo na zdjęciu go nie widać. Prawdą jest to, że nie powinien tam parkować nawet samochód taxi. Więc przy wykonywaniu oznakowania poziomego w maju utworzymy tzw. martwą strefę na odległości zgodnej z przepisami, co uniemożliwi parkowanie pojazdów przy przejściu, a to poprawi widoczność. Bardzo dziękujemy za czujność i sygnał w tej sprawie. Takie zgłoszenia przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na terenie naszej gminy.”

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.