5-06-19
Czersk. Lekcja edukacji obywatelskiej

30. rocznica wyborów 4 Czerwca 1989 r.
 

W dniu 4.06.2019 r. w Ośrodku Kultury w Czersku odbyła się lekcja edukacji obywatelskiej, upamiętniająca 30.rocznicę wyborów 4 Czerwca 1989 r., w której uczestniczyli wszyscy uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Czersku, gimnazjaliści z Akademii Sukcesu oraz nauczyciele.

Zebrani obejrzeli fragmenty dwóch filmów: „Tamtego 1989 roku” i „Mury runą”, w których przedstawione zostały archiwalne zapisy tamtych zdarzeń oraz późniejsze komentarze uczestników.

Prowadzący lekcję, dyrektor szkoły, Krzysztof Sękielewski, w komentarzu zwrócił uwagę na współczesne refleksje:

– o manipulacyjnej roli mediów wtedy i dziś („Media odgrywają ważną rolę w każdym ustroju” – Krzysztof Kozłowski),

– o tym, że upamiętnimy wszystkie wydarzenia związane z wyborami do Sejmu i Senatu 1989 roku, a nie tylko wolne wybory do Senatu,

– o tym, co stało się z legendą „Solidarności”,

– o tym, że dziś, niestety, rocznica Czerwca 1989 bardziej dzieli niż łączy nasze społeczeństwo, a świętujący oficjele mijają się przechodząc obok.

Na zakończenie dyrektor zaapelował o obywatelską refleksję związaną z udziałem pełnoletnich uczniów w wyborach parlamentarnych.

Dziękujemy pracownikom Ośrodka Kultury w Czersku za współpracę.

LO Czersk

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.