26-04-19
Czersk. Nasz uczeń miał odwagę, dobrze zaczął
Maciej Bieliński jednym
z najlepszych chemików
województwa pomorskiego

Pomorski Kurator Oświaty dr Monika Kończyk zatwierdziła niedawno listy laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych stopnia wojewódzkiego.

Maciej Bieliński – uczeń trzeciej klasy gimnazjum Akademii Sukcesu jako jedyny z powiatu chojnickiego, znalazł się na liście 27 najlepszych chemików województwa pomorskiego.

5 kwietnia w Sali BHP na terenie Stoczni Gdańskiej Maciej odebrał z rąk pani wicekurator Małgorzaty Bielang zaświadczenie LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego. Sukces ten sprawił, iż nasz uczeń w czasie egzaminów gimnazjalnych zwolniony był z pisania części przyrodniczej, uzyskując jednocześnie wynik 100% .

Maciej posiada szeroką wiedzę w zakresie nauk przyrodniczych. Będąc uczniem Akademii Sukcesu ma możliwość, podobnie jak i jego koleżanki oraz koledzy, rozwijania swoich zainteresowań i pasji podczas dodatkowych zajęć. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów i ich rodziców organizujemy koła przedmiotowe nawet dla pojedynczych osób.

Podczas uroczystej gali pani wicekurator przytoczyła słowa Horacego:

 „Połowę pracy ma za sobą, kto dobrze zaczął, miej odwagę być mądrym, zacznij!”

Nasz uczeń miał odwagę, dobrze zaczął. Cieszymy się z takiego wyniku Maćka. Serdecznie gratulujemy laureatowi i jego rodzicom tak wielkiego sukcesu.

Do konkursu Macieja przygotowywała Urszula Wojak.

(MS)


Maciej Bieliński – uczeń trzeciej klasy gimnazjum Akademii Sukcesu (na zdjęciu, w środku).

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.