18-05-18
Czersk. 
Ola zdobyła III miejsce w tegorocznym Wojewódzkim Konkursie
Mamy Laureatkę XIII Megaolimpiady Wiedzy z Chemii!

W kinie Helios Galerii Metropolia w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom i finalistom XIII Megaolimpiady Wiedzy, organizowanej od wielu lat przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące "Lingwista" w Gdańsku dla uczniów klas III gimnazjów województwa pomorskiego. W uroczystości wzięła udział uczennica klasy III gimnazjalnej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czersku – Aleksandra Kolassa (uczennica pani Zdzisławy Zabiełło).

Ola zdobyła III miejsce w tegorocznym Wojewódzkim Konkursie XIII Megaolimpiady Wiedzy z Chemii i tym samym zdobyła tytuł laureatki konkursu oraz otrzymał dyplom,  puchar i nagrodę.

Megaolimpiada Wiedzy to trzyetapowy konkurs wojewódzki z przedmiotów przyrodniczych, matematycznych i humanistycznych organizowany pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz „Gazety Wyborczej”. Aby dostać się do finału wojewódzkiego, uczniowie musieli pokonać swoich rówieśników w etapie szkolnym oraz przejść II etap, który odbył się w lutym w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. Do finału wojewódzkiego z chemii zakwalifikowały się również: Zuzanna Thiede i Julia Fryca. Zuzia reprezentowała naszą szkołę w finale również z biologii. Z matematyki i fizyki do finału wojewódzkiego zakwalifikował się Kacper Gąsecki.
Serdecznie gratulujemy laureatce i jej rodzicom oraz pozostałym uczestnikom tegorocznych finałów  XIII Megaolimpiady Wiedzy.

Mat. SP 2 Czersk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.