14-11-18
Gm. Czersk. Zdjęcia
Marsz Niepodległości i uroczysty apel w Gotelpiu 

Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data – symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Z tej okazji  9 listopada w Szkole Podstawowej w Gotelpiu świętowano 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W szkole od godzin porannych panował uroczysty nastrój. Biało – czerwone flagi, narodowe symbole oraz odświętne stroje  przypominały wszystkim o wielkim narodowym święcie. Uroczystość poświęconą Ojczyźnie i wolności rozpoczął montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów kl. IV i kl. VIII. Młodzi artyści opowiadali o dziejach Polski i recytowali wiersze. Zaprezentowali także portret współczesnego patrioty, który w życiu codziennym szanuje symbole narodowe, który pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach oraz kultywuje pamięć o swoich przodkach. Uroczystość uświetniły również pieśni patriotyczne śpiewane przez całą społeczność szkolną. Kończąc część artystyczną , uczniowie wyśpiewali - za co kochają Polskę. Wszystko po to,  aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju i przedstawić tragiczne losy naszej Ojczyzny i trudną drogę do odzyskania niepodległości.

      Po uroczystym apelu odbył się Marsz Niepodległości.  Cała społeczność szkolna wraz z nauczycielami przemaszerowała w biało – czerwonym  marszu drogami naszej małej Ojczyzny – Gotelpia.

      Na zakończenie jubileuszowych uroczystości włączyliśmy się również w ogólnopolską akcję śpiewania hymnu narodowego i o godz. 11:11  120 osobowy chór odśpiewał „ Mazurka Dąbrowskiego”.

      Warto również wspomnieć o innych przedsięwzięciach naszej szkoły mających upamiętnić 100 rocznicę niepodległości, były to m. in. – ido kina i udział w projekcji filmu „ Dywizjon 303”,  gromadzenie historycznych pamiątek,  biało – czerwony polonez.

      Kolejna, 100 rocznica odzyskania niepodległości uświadamia nam,  że jest to najważniejszy dzień w historii naszego narodu,  a lekcja patriotyzmu, w której uczestniczyliśmy,  na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.


SP Gotelp

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.